Bitcoin Fiyat Tahlili – Bitcoin Fiyatı Düşük Mü? – Bitcoin Alınır Mı?

0

Bitcoin son dönemin en önemli fiyat değişimleri ile karşı karşıya kalmış, kripto para piyasasında değeri ile ilgili çok ciddi tartışmalar gündeme gelmişti. Kripto para yatırımcıları son dönemde beklentilerinin giderek değiştiğini ve giderek daha farklı konumlandığını düşünmekte.

ABD borsalarının son haftalarda düşüş ve yükseliş eğilimi son derece fazla olduğundan ötürü kripto para birimi sahipleri bu dönemde daha farklı fiyatlar ile karşılaştı ve piyasa sürekli olarak değişti ve piyasa hacminde ve fiyatında ciddi değişiklikler oldu. Kripto para birimleri hakkında son dönemde fiyat değişimlerini tetikleyen en önemli unsurlardan birisi olarak ABD borsaları gösteriliyor ve giderek daha çok sayıda insan piyasada beklentilerinin daha fazla değiştiğinden ve beklediklerinin gerçek olmadığı konusundan bahsetmek zorunda kalıyor.

Piyasa hacmi sürekli olarak değişim gösterirken, kripto para yatırımcıları beklentilerinin değiştiğinden bahsediyor ve piyasada beklentilerini kendileri için gerçek olup olmayacağı konusunda daha meraklı bekliyor. Piyasa hacminin 300 milyar dolar seviyesini koruması ise yatırımcılara moral olmakta ve yatırımcılar açısından beklentilerin giderek değişmesine sebep olmakta.

Bitcoin neden düştü? Bitcoin’in neden düştüğü hakkında henüz kimsenin net bir yanıtı yok. Ancak kripto para birimlerinin değer kaybının arkasında yatan en büyük sebep yine piyasada olan balinalardan kaynaklanıyor. Eğer kripto para birimi sahipleri piyasada bu düşüşleri görmeseydi ve tam tersine bir yükseliş görselerdi yine bunun sorumlusu balinalar olacaktı. Ancak balinalar hak ve imkanlarını bu kez yükselişten yana değil, düşüşten yana kullandılar. Bitcoin fiyatının ne kadar olacağını merak edenler geçtiğimiz 2 hafta öncesine kadar 20 bin dolar seviyesi beklentisinde olurken, bugün Bitcoin 10.000 dolara düşecek mi? Tartışmalarının yaşandığı bir gün.

Piyasanın sürekli olarak değiştiği ve değerinin yeniden gündemde olduğu bugünlerde kripto para pazarı açısından beklentiler sürekli değişim gösterebilir.

Bitcoin hakkında kripto para analisti Tom Lee 15 bin dolar seviyesini beklediğine dair izlenim veriyor olsada piyasa fiyatı hakkında bazı analistler 2021 yılı içerisinde 100 bin doların görülecek olduğunu düşünüyorlar.

Bitcoin fiyatı yükselecek mi? Tartışmalarının yaşandığı bugünler kripto para pazarının gidişatını da yakından belirliyor.

Haberin devamı: Bitcoin Fiyat Analizi – Bitcoin Fiyatı Düşük Mü? – Bitcoin Alınır Mı? ilk olarak Bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.