Bitcoin Fiyat Tahlili: BTC/USD Düzeltme Hareketi Tamamladı mı?

0

2 Temmuz 2019’da Bitcoin (BTC) fiyatı 9.728 dolara düştü. Bu düşüş sonrası aşamalı bir yükseliş eğilimi başladı ki bu Bitcoin fiyat analizi yaptığımız sırada 11.800 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

27 Haziran’dan bu yana Bitcoin fiyatı aşağıda gösterilen düşen kanalda işlem görüyor. 2 Temmuz’da kanalık destek çizgisine ulaşıldı ve hızlı bir yükseliş başladı. 4 Temmuz’da, yani bugün fiyat kanaldan çıkmayı başardı.

Fiyattaki bu yükseliş son derece önemli, ancak hacimsiz bir yükseliş olması dikkat çekiyor.

Bitcoin fiyatı 2 Temmuz’da bahsi geçen düşük seviyeye (9.728 dolar) gerilediği ve destek çizgisine dokunduğu için artıyor. Şu anda Bitcoin, aşağıdaki grafikte gösterilen yükselen kama formasyonu içinde işlem görüyor.

Yükselen kama formasyonu fiyatın düşeceği yönünde değerlendirilir ve bu fiyat düşüşlerini daha muhtemel hale getirir. Şu anda fiyat 0.5 fib seviyesinde işlem görüyor.

0.618 fib seviyesi 12.300 dolara yakın ve 28 Temmuz’un en yüksek seviyesiyle aynı. Bitcoin, 0.618 seviyesinin altında seyrettiği sürece bu yukarı yönlü hareketi yeni bir yükseliş eğilimi olarak görmemiz mümkün değil. Aksine, önceki düşüşlere cevaben bir düzeltme hareketi olması daha muhtemel.

Direnç çizgisine dört kez dokunuldu. RSI, en son iki kez dokunulduğunda ayı ıraksaması oluşturdu.

Iraksama, değer açısından çok önemli değildir ve sadece bir indikatörde bulunur. Bununla birlikte, düşüş modeli direnç çizgisinde meydana geldi ve bu daha fazla geçerlilik kazanması anlamına geliyor.

Destek ve direnç çizgileri arasındaki yakınsamanın en az 12.500 dolara kadar gerçekleşmesi mümkün değil. Bu nedenle Bitcoin fiyatı sert şekilde kırılana kadar kama sınırları içinde yükselmeye devam etmesi mümkün görünüyor.

Şu an için bir breakout olası görünmüyor.

3 Temmuz’da mum 11.982 dolardan kapandı. Bu, 30 Haziran’daki düşüş mumunun açılışının çok üstünde. Dahası mum 2 Temmuz’da yükselen bir çekiç boğa formasyonunu oluşturmayı başardı. Artış, Bitcoin fiyatını daha önce fiyatlara direnç gösteren 10 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkardı.

Benzer bir durum haftalık grafikte de gerçekleşiyor. Fiyat, akşam yıldızı ayı formasyonunu tamamlama sürecinde.

Bununla birlikte, aşağı yönlü iç içe geçmiş mumu tamamlamak yerine fiyat artıyor. Ancak, hafta sonuna kadar hala dört işlem günü var. Bu nedenle Bitcoin fiyatının düşmesi ve düşen bir mumun oluşması hala mümkün.

Bu analize göre, fiyat kritik bir noktaya yaklaşıyor. Bu noktadan sonra fiyatın hala bir düzeltmede hareketi içinde olup olmadığı veya yeni bir yükseliş eğilimine girip girmeyeceğini öğrenebileceğiz.

Kamadan breakout veya önceki alt seviye olan 12.500 dolar seviyesinin üstünde bir breakout büyük olasılıkla bir yükselişin başladığını doğrulayacaktır.

Bitcoin’in fiyatı daha önce düşen kanal içinde işlem görüyordu. Şu anda yükselen bir kama formasyonu içinde işlem görüyor.

Fiyat, .618 fib seviyesinin üzerine çıkmak için mücadele ediyor ve bu muhtemelen hala düzeltme hareketinde olduğu anlamına geliyor.

Haber İçeriği: Bitcoin Fiyat Analizi: BTC/USD Düzeltme Hareketi Tamamladı mı?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.