Bitcoin Fiyat Tahlili – Neden Bitcoin Almalıyız?

0

Bitcoin fiyatı ile ilgili beklentiler son dönemde yatırımcılar kadar kripto para analisti olan uzmanları da rahatsız ediyor. Kripto para birimlerinin giderek daha hızlı değişen hale gelmesi piyasada bazı uzmanların eleştirisini, bazı uzmanların ise beğenisini ve desteğini kazanıyor. Aslına bakılırsa kripto para birimi Bitcoin’in değerinin sık değişmesi ne kadar sık değişirse o kadar fazla kısa vadeli ve anlık alım ve satım tercihinde bulunan yatırımcılar için olumlu oluyor. Bitcoin sahipleri, bu konuda fiyatların değişmesinden endişe etmekte haklı olsa da herkesin aynı düşünmediği ve herkesin farklı yatırımlar yaptığı ve farklı strateji uyguladığı düşünülürse bu piyasa açısından olmazsa olmaz bir gerçeklik payı içeriyor.

Piyasada günlük yatırımcıların bile olduğunu biliyor musunuz? Muhtemelen bilmiyordunuz. Kripto para birimini bugün satın alıp en geç 24 saat içerisinde en yüksek seviyeden satan ve bunu milyonlarca dolarlık mevduat hesaplarını kullanarak yapan kullanıcılar var. Bu kullanıcılar aslında bir yatırımcı değil, günübirlik tatil yapanlar gibi günlük kazançlara odaklanmış durumda.

Herkes farklı telden konuşuyor, olması gereken bireysel karar! Kripto para piyasasında herkes farklı iddialar ortaya atar, herkes farklı konuşur. Birisi size %100 kar vaadi sunup sizden para istiyor ise bundan endişe etmeli ve bunun dolandırıcılık olduğunu anlamalısınız. Bu dolandırıcılık ille de para istemekle olmuyor. Birisi size ”yatırım yap, gelecek 24 saat sonra %10 kar edeceksin” ifadesinin altında da yatıyor olabilir. Tüm bu sebeplerden dolayı kripto para piyasasında herkesin bireysel kendi kararını vermesi ve kripto paralar konusunda tedbirlerini hiçbir zaman elden bırakmaması gerek.

Aksi durumda yatırımların değeri bir anda silinebilir ve yatırımcılar piyasada beklediklerini hiçbir zaman göremeyebilirler.

Neden Bitcoin alalım? Neden Bitcoin almanız gerektiğini biz söylersek zaten yatırım yapmamalısınız. Eğer kripto para birimi yatırımı yapacak iseniz bunun bir nedeni olmalı. Kazanmak mı istiyorsunuz, ne kadar kazanmak istiyorsunuz? Bu sizin vereceğiniz yanıtla belli olabilir. Kripto para yatırımlarının bir yatırım aracı olduğunu unutmayın ve bu seviyelerden yatırım yapar ve orta-uzun süre beklerseniz kar edebileceğinizi düşünün.

Eğer kendiniz Bitcoin yatırımından korkuyor veya bilginiz olmadığını düşünüyorsanız öncelikle biraz bilgi edinip, daha sonrasında bu seviyelerden Bitcoin yatırımlarınızı yapabilirsiniz. Hemen yatırım yapmak size daha fazlasını kazandıracağı yerde daha fazlasını bu sebeplerden dolayı kaybettirebilir.

Haberin devamı: Bitcoin Fiyat Analizi – Neden Bitcoin Almalıyız? ilk olarak Bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.