Bitcoin Nedir? Nasıl Alırım?

Bitcoin’e nasıl girilmeli? Neler takip edilmeli? Nasıl alınır? Nerden alınır?

Bitcoin kavramını yeni işitenler ve bu işe girmek isteyenler için bir kılavuz hazırlamak istedim. Bitcoin’e nasıl girilmeli? Neler takip edilmeli? Nasıl alınır? Nerden alınır? Bu makalemde farklı kaynaklardan aldığım doğrulanmış bilgileri tek bir yazıda birleştirerek oldukça basit bir şekilde sizlere sunmaya çalışacağım.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin, yatırım amaçlı kullanılan sanal bir para birimidir. Nasıl ki bizler belli bir miktar para ödeyip yine belli bir miktarda dolar (veya euro, altın…) alıp, kurlar yükselince bozdurup kâr edebiliyorsak aynı şekilde belli bir miktarda para ödeyip belli bir miktarda bitcoin alıp, Bitcoin kuru yükselince bozdurup kâr edebilir veya harcayabilirsiniz.

Bitcoin Cüzdanı

Bitcoin edinmek için öncelikle size ait bir Bitcoin Cüzdanı edinmeniz gerekiyor. Cüzdandan kastım, cihazınıza indirmeniz gereken küçük bir program. Bu program sayesinde hesapta ne kadar paranız olduğunu, Bitcoin çıkışta mı? inişte mi? bunu görmenizi sağlayacak bir cüzdan. Bu cüzdanı indirmek için size en iyi yardımcı, Bitcoin’nin resmi sayfası Bitcoin.org olacaktır. Bu siteden cihazınıza uygun olan cüzdanı indirebilirsiniz. Kripto para borsalarında veya Bitcoin bankalarında hesap açmadan önce yalnızca sizin kontrolünüzde olması gereken, sanal cüzdanınızı kullanmayı öğrenmek sizin için iyi olacaktır.

Bitcoin Grafikleri

Bitcoin’nin ne olduğunu öğrendiğimize göre, fiyatı ve değeriyle ilgili arz talep ilişkileri, grafikler ve tablolar gibi bilgilere ihtiyacımız olacak. Bu tarzda yayın yapan birçok site var. Bunların kolay arayüzlere sahip olanlarını tarayıcınızda aratarak bulabilirsiniz.

Bitcoin'de yaşanan düşüş bir alım fırsatı olarak değerlendirilebilir mi? -  Webrazzi

Bedava Bitcoin

Bitcoin almaya başlamak için artık son adıma geldik. Şuan Bitcoin kullanan bir çok kullanıcı ilk olarak bedava Bitcoin veren sitelere yönelmekte ve gelişmektedir. Kripto para mecrasında, bedava Bitcoin kazanabileceğiniz bir çok site bulunuyor bunu da aynı şekilde tarayıcınızda aratarak bulabilirsiniz.

Bitcoin Mecrasında Dolandırıcılardan Uzak Kalın

Bitcoin ve diğer kripto paraların hayatımızı bir çok yönden kolaylaştırmasıyla beraber, şimdiye kadar oldukça çok dolandırıcılık olayının olduğunu görüyoruz. Sistemin içindeki kullanıcıları direkt olarak etkileyen bu tür olumsuz olaylar, dolaylı olarak da tüm ekosistemi etkilemiştir.  Pump-Dump olayı, hileli takas siteleri, yalan bulut madencilik şirketleri, güvenlik sıkıntıları ve iflas olayları sürekli işittiğimiz ve bir türlü önleyemediğimiz dolandırıcılık hikayeleridir.

Sizleri Kripto para ve Bitcoin hakkında elimizden geldiğince basit bir şekilde sizlere sunduk. Umarım yardımcı olmuşuzdur. Sorularınızı yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Bitcoin ne kadar oldu? İşte 14 Mart Pazar Bitcoin kuru ve diğer kripto  paralar - Finans haberlerinin doğru adresi - Mynet Finans Haber

Etiket(ler): , , , , , , , , , , , , , , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir