Bitcoin, Satışlar Sürerken %10 Üzerinde Kayıp Yaşadı; Artık 10.000$ Altında

0

Investing.com – Geçen hafta başlayan düzeltmenin devam etmesiyle birlikte, Salı günü Bitcoin %10 üzerinde düşüş yaşayarak 10.000 dolar olan kilit seviyenin altına geriledi.

11 Haziran’dan itibaren Bitcoin, 6.000 doların üzerinde artış yaşanan bir ralliye başladı. Facebook’un kendi kripto parası Libra’nın olası lansmanı, alımlar için bir katalizör olarak görüldü.

Ancak geçtiğimiz Perşembe günü 2019’un yükseği 13.929,8 dolara ulaştıktan sonra Bitcoin düşmeye başladı ve bir haftadan az bir zamanda %25’in üzerinde kayıp yaşadı. Satışın sebepleri net değildi ancak kimileri bunun, çoklu önemli psikolojik seviyeler kanalıyla popüler kripto paralar değer kazandıktan sonra, yatırımcıların kâr ile kapatma kararından kaynaklandığını söylüyor.

Gördüğü son yüksek seviyeden %20 veya daha fazla oranda yaşanan düşüş, ayı piyasasının genel tanımıdır.

Bitcoin bugün %12,1 kayıpla 9.942,6 dolara geriledi. Ethereum %7,8 düşerek 278,31 dolar olurken, XRP %5,5 gerileyerek 0,3930 oldu. Litecoin ise %8,4 azalarak 115,980 dolardan işlem gördü.

Rusya Maliye Bakanı Yardımcısı Alexei Moiseev’in ülkenin Libra için ayrı bir düzenleme geliştirmeyeceğini söylediğine ilişkin raporlar bugün bir miktar ilgi çekse de, gelişmelerin piyasalar üzerindeki etkisi çok az oldu.

Moiseev, “hiçkimse yasak koymayacak. Büyük bir işletme kitlesi, yasal olarak yönetilen şeffaf bir dijital döviz ilk halka arzının sonunda ne zaman mümkün olacağını soruyor. Bu kesinlikle düzenlenmiş ve izinli olacak. İşte hepsi bu kadar,” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.