Bitcoin Tahlili: Bu, Günümüz Piyasasındaki En Âlâ Seçeneğiniz Olabilir!

0

Bitcoin halving’i ve bu durumun fiyat hareketlerine olan etkisine dair spekülasyonlar, en başından beri BTC’nin yolculuğunun ayrılmaz bir parçası oldu. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz üzere halving, tarihsel olarak devasa fiyat artışları ile ilişkilendirildi ve analistlerin BTC’nin periyodik blok ödül yarılanması etrafında odaklanan dört yıllık bir fiyat döngüsünü izlediğine inanmasına yol açtı. Bu tür spekülasyonlar, BTC’nin bu yılın başlarındaki boğa koşusunun, geçen yıl gerçekleşen üçüncü halving’in bir sonucu olduğu ve bu döngü için daha yüksek zirvelerin zaten kaybedildiği anlamına gelir. Uzman bir isim, bu döngüye dayanarak bir BTC tahmininde bulundu.

Clem Chambers: Bitcoin yakın zamanda 10.000 dolara inebilir

Eski boğa, ADVFN CEO’su Clem Chambers’a göre bu halving döngüsü sebebiyle BTC yakın zamanda 10.000 dolarlık bir fiyat aralığına ulaşabilir. Chambers, “Kolayca ve muhtemelen çok yakında 20 binin altına düşeceğini görüyorum ve sonra potansiyel olarak 10 bin civarında bir dip görüyorum ama bence 12-13 bin pazar için iyi bir dip,” ifadelerini kullandı. Fiyatın tekrar yüksek seviyelere çıkmadan önce önümüzdeki 2-3 yıl içinde daha da kötüleşeceğini ve durgunlaşacağını söyledi. BTC dibe vurmaya başladığında, indirimli fiyatlar birikim aşamasını tetikler. Başka bir analist olan Rekt Capital’e göre, ödül beklentisi büyük ölçüde arttığından, bu maksimum finansal fırsatın zamanıdır.

Chambers’tan yatırımcılara öneriler

Chambers, yatırımcı duyarlılığı ve dış faktörlerin yanı sıra piyasayı daha da aşağıya çeken spekülasyonlara karşı nasıl bir tutum sergilenmesi gerektiğini şöyle açıkladı:  “HODL, ancak yalnızca ticaret oyununun kurallarını biliyorsanız. Bitcoin’in de içinde bulunduğu, son derece spekülatif, son derece değişken, son derece tehlikeli bir piyasada, ne yaptığınızı kesinlikle bilmiyorsanız, bunu yapmayın.”

Chambers, döngünün kendini tekrar edeceğini bilmek çok önemli, diyerek sözlerini tamamladı. Ayrıca, satış baskısı yüksek ve fiyatlar düşükken varlıkların satın alınması gerektiğini önerdi. Bu döngü için planı, önümüzdeki birkaç yıl içinde en dipte satın almak, biriktirmek ve daha sonra devam eden döngü olgunlaştığında 100.000 dolara ulaşabileceğini söylediği daha yüksek seviyelerde satmak olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.