Bitcoin Tarihinde Yalnızca 5 Kere Görüldü! Balinalar Ne Yapıyor?

0

Bitcoin balinaları birikimde keskin bir artış görüyor. Bitcoin fiyatı %5’lik bir kazanç elde etmek için 35.000 doların üzerine çıktı. Peki BTC piyasasında neler oluyor? Birlikte kritik verileri inceleyelim…

Bitcoin balinaları birikimde keskin bir artış görüyor!

Bitcoin fiyatı, 33 bin dolarlık güçlü destekle 36 bin doların altında konsolidasyonuna devam ediyor. Bununla birlikte, 1k-10k BTC tutan balina adresleri, önemli bir artışa işaret eden keskin bir yükseliş kaydetti. En iyi kripto para birimi de son 24 saat içinde %5’lik bir artış kaydetti ve günlük en düşük 32.893 dolardan 35.230 dolara yükseldi. BTC, Mayıs ayının ikinci haftasında büyük bir satış gördükten sonra son iki ayın çoğunluğu için 30 bin ila 40 bin dolar arasında hareket etti.

Kaynak: Glassnode

Bitcoin’in daha fazla hareket etmeden önce 36 bin dolarlık acil direnci aşması gerekecek, geçen hafta bunu kısmen başardı. Ancak kazanımları koruyamadı ve tekrar ani direncin altına düştü. Ünlü on-chain stratejist David Puell tarafından geliştirilen çoklu ölçümler, Bitcoin’in arz tarafının yanı sıra madenci gelirini de hesaba katar, daha sonra toplu veriler 1-10 ölçekli bir grafik oluşturmak için kullanılır. 8’in üzerindeki bir değer satış sinyali olarak kabul edilirken, 0,5 değeri satın alma sinyali olarak kabul edilir. Mevcut değer, Bitcoin tarihinde yalnızca beşinci kez 0,5 seviyesinin altına düştü.

Tarihi satın al sinyali geldi! Sırada hangi seviyeler var?

Geçmişteki dört olayın hepsinde Puell Signal, BTC fiyatının kısa süre sonra toparlandığı bir piyasa dibi gösterdi. Bitcoin balinaları şu anda satın alma sinyalini takip ediyor gibi görünüyor ve yakında daha fazla yatırımcı onlara katılabilir. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Bitcoin’de Wyckoff ticareti de önemli bir rol oynuyor, çünkü BTC şu anda birikim aşamasından sonraki baharı test ediyor.

Popüler analist Rekt Capital, önde gelen kripto para biriminin tekrar 40.000 doların üzerine çıkması için önce 36.000 doların üzerinde konsolide edilmesi ve ardından 38.000 doların üzerinde olması gerektiğini öne sürüyor. Wyckoff paterni, daha yüksek diplere sahip güçlü bir birikim aşaması ve ardından bir düşüş veya pop-up aşaması ile gösterilir. Rekt Capital konuya yönelik şunları söylüyor:

Bu gerçekten bir Wyckoff birikimiyse ve BTC yakın zamanda baharını, testini ve üçüncü en düşük seviyesini oluşturduysa… BTC doları daha sonra 38.000 dolara genişlemek için 36.000 doları (siyah) kırmalıdır. Bundan sonra BTC 30.000 doların ortasına sapacak. Daha sonra 40.000 dolarlık yüksek seviyeler gelecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.