Bitcoin Tekrar 12.000 Doları Gördü!

0

Ardı arkası kesilmeyen ciddi yükselişlerinden sonra 14.000 dolar seviyesini gören ve bu seviyelerden sonra 9700 dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin, yatırımcısını bu süreçte bir hayli panikletti. Bu dönemde özellikle piyasaya yeni giren yatırımcılar panik satış ile ellerindeki BTC’leri satma yoluna gittiler. Hay böyle olunca düşüşler 9700 dolar sınırına kadar dayandı ve Bitcoin 10.000 dolar altına gerilemiş oldu.

Ancak önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi Bitcoin’de bir silkelenme yaşandı/yaşanıyor ve bu düşüşler çok da korkulması gereken düşüşler değil. An itibarı ile fiyatını tekrar toparlayan BTC bazı borsalarda 12.000 dolar seviyesine kadar artış gösterdi.

An itibarı ile 11.900 dolar seviyelerinde işlem gören BTC, en önemli direnç noktalarından birisi olan 11.800 direncini kırmaya çalışıyor. Bu direnç geçilir ve 12.000 dolar seviyesi aşılırsa yine ciddi yükselişler görebiliriz. Zira 15.000 dolar bandına kadar BTC’nin önünde çok büyük bir direnç bulunmuyor.

Ancak bu direnç seviyesini kıramaması durumunda BTC fiyatının gerileyebileceğini ve en önemli destek seviyesi olan 8950 dolar seviyelerini görebileceğini unutmamak gerek. Bu destek seviyesinin altına sarkma durumunda ciddi düşüşler görebiliriz.

Düşüş sürecinde 300 milyar dolar altına gerilen kripto para piyasa hacmi tekrar 335 milyar dolar seviyelerine yükselerek güven tazeledi. Öte yandan BTC hakimiyeti yüzde 63 seviyelerine kadar yükselmiş durumda.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haberin devamı: Bitcoin Tekrar 12.000 Doları Gördü! ilk olarak Bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.