Bitcoin Uğraş Ederken Bu Altcoin Uçtu!

0

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin sabah saatlerinde sert bir yükseliş yaşayıp 34.500 doların üzerine çıkmış olsa da, 35.000 dolarlık seviyeyi aşmaya çalışıyor. Diğer kripto para birimlerinin de yükseliş yaşadığı güne değer kazanışıyla damga vuran bir altcoin, Compound (COMP) oldu. Compound’a güç veren kripto para, merkezi olmayan borç verme protokolünün yıllık sabit bir %4 getiri sağlayan ürünü tanıtmasının ardından tek günde yüzde 21 arttı.

Popüler DeFi projesinin altcoin’i, bir haftada yüzde 60’ın üzerinde arttı

Yaklaşık bir yıl önce piyasaya çıktığında yield farming çılgınlığını başlatan COMP, şimdi 376 dolardan işlem görüyor. Bu seviye, geçen haftaya göre yüzde 66’lık bir yükseliş yaşandığına işaret ediyor. Yield farming işlemi, genellikçe belirli tokenleri ödünç verme karşılığında COMP gibi yönetişim tokenleri kazanarak, ultra yüksek getiriler için merkezi olmayan finans protokollerinin kullanılması olayıdır.

COMP, Compound’un en son ürünü olan Compound Treasury’nin 29 Haziran’da piyasaya sürülmesiyle yükselmişti. Bu hizmet, “kripto alanında yer almayan yerel işletmeler ve finans kurumları” için tasarlandı. Compound Treasury ile, kripto alanının dışındaki şirketler daha kolay bir şekilde dolara sabitli stablecoin olan USDC ile %4’lük bir getiri “garanti” edebilecek. Compound’ın bu fikrinin oldukça sağlam olduğu düşünülmüş olmalı ki, Circle ile birlikte USDC basan Coinbase, sadece bir gün sonra kendi hizmetini başlatmaya karar verdi.

Altcoin fiyatında son durum

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz üzere COMP, Haziran ayının sonunda hizmetin duyurulmasıyla 216 dolar seviyelerinden 325 dolara kadar yükselmişti. Piyasa değerine göre 49. sırada yer alan kripto para birimi, bu yükselişinin ardından ivmesini kaybetmedi ve 384,72 dolara kadar yükseldi. Yazım sırasında, son 24 saatte yüzde 15.6 oranında değer kazanmış gözüküyor. COMP, birçok altcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı Mayıs ayında, 910 dolarla rekora ulaşmıştı. O zamandan bu yana değerinin yüze 58,4’ünü kaybetti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.