Bitcoin ve Altcoin’lerden 100 Milyarlar Silindi! İddialar Ne?

0

Kripto para piyasası, Bitcoin ve altcoin projelerinin çoğu kırmızı renkte olduğu için yaklaşık 100 milyar doları kaybetti. En iyi piyasa göstergeleri, kripto piyasasının yavaşladığını gösteriyor.

Bitcoin ve altcoin projelerinin çoğu kırmızı renkte! 100 milyar dolar silindi

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde piyasa değerinin %4,5 azaldığını ve piyasadan yaklaşık 100 milyar doların silindiğini gösteriyor. Büyüyen düşüş hissi, kripto piyasasının bu yıl en büyük düzeltmesini yaşadığı geçen aydan bu yana yaygınlaşıyor. Analistler, pazarın yavaşladığını ve beş aylık sürekli bir yükseliş eğiliminin ardından sakinleşme aşamasında olduğunu öne sürüyorlar.

Kaynak: TheBlock

Borsaya para girişleri, NFT işlem hacimleri, vadeli işlem primi dahil olmak üzere en iyi piyasa göstergeleri son birkaç hafta içinde bir darbe aldı. Vadeli İşlemler piyasasındaki primler, birkaç aydır negatif primle işlem gören popüler Grayscale Bitcoin Trust dahil olmak üzere önemli ölçüde düştü. Günlük borsa hacmi, son birkaç hafta içinde keskin bir düşüş yaşadı ve bu, insanların eskisi kadar kripto para ticareti yapmadığını gösteriyor. Piyasaya yeni girenlerin önemli bir göstergesi olduğuna inanılan sosyal medya etkileşimleri de darbe aldı.

Kaynak: TheBlock

BTC, 2020’nin ilk çeyreğinden bu yana ilk negatif üç aylık getirisini kaydetmeye hazır

Bitcoin fiyatı, Mayıs ayının ikinci haftasında zirveden %50 düştü ve ATH’si olan 64.683 dolardan 30 bin doların altına kaydı. En iyi kripto para biriminin fiyatı o zamandan beri 40 bin doların altında konsolide oluyor. En iyi BTC ürünlerindeki negatif prim, herhangi bir fiyat artışı olmadığından kurumsal ilginin düştüğünün de bir göstergesidir.

BTC fiyatı, 2020’nin ilk çeyreğinden bu yana ilk negatif üç aylık getirisini kaydetmeye hazır. Uzmanlara göre, El Salvador’un Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak benimsemesinin de fiyatı 40 bin doların üzerine çıkaramaması, baskın düşüş eğiliminin bir göstergesi.

Kaynak: Skew

Analistlerin ve uzmanların piyasa beklentileri hangi yönde?

Uzmanlara ve analistlere göre, şu anda piyasadaki düşüş eğilimi, yükseliş eğiliminden daha yaygın görünüyor. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere birçok analist, bu düşüş evrelerinin boğa piyasasının bir parçası olduğuna inanırken, birkaç kişi daha düşük seviyeler konusunda uyarıda bulunuyor.

Bununla birlikte, Bitcoin hakimiyeti tekrar yükseliyor ve şu anda %38’de düştükten sonra %44,3’de yer alıyor. Uzmanlara ve analistlere göre, Bitcoin’in yukarı doğru ivme kazanması için 40 bin dolarlık kilit engeli aşması gerekecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.