Bitcoin, XRP ve ETH Düşüşte! Bu Altcoin ise Fırladı

0

Bitcoin (BTC), son 24 saat içerisinde yüzde 5.4’lük bir kayıp yaşadı ve 33.650 dolar seviyelerinden el değiştiriyor. İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH) da benzer şekilde yüzde 4.9’luk bir düşüş yaşadı ve 2.212 dolara indi. XRP ise, piyasa değerine göre ilk 10’da yer alan kriptolar arasında Dogecoin (DOGE)’den sonra son 24 saatte en çok kayıp yaşayan coin’lerden biri oldu. XRP, yüzde 6.1 düştü ve 0.65 dolardan işlem görüyor. Ancak piyasada hafif bir ivme kaybı yaşanırken, bir altcoin yükselişe geçti.

Büyük kripto para birimleri düşerken bu DeFi odaklı altcoin ivme kazandı

Synthetix, son günde yüzde 21.9 oranında yükseldikten sonra, haftayı yeşille kapattı. DeFi protokolünün SNX tokeni, şu anda 8,90 dolardan işlem görüyor. Ancak gün içerisinde 9,30 dolara kadar çıktı. Projenin piyasa değeri ise 1,40 milyar dolar civarında. Synthetix, merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemini oluşturan bir dizi projenin bir parçasıdır. Kullanıcıların fiat para birimleri, altın ve Tesla gibi hisse senetleri olmak üzere çeşitli varlık türlerinin “sentetiklerini” basmasına olanak tanır. SNX, “Synths” olarak bilinen sentetik varlıkları basmak için stake edilebileceğinden, protokolde çok önemli bir rol oynar.

Proje, ağ ölçeğine yardımcı olmak için Ethereum ağının üzerine inşa edilmiş bir çerçeve olan Katman-2’de piyasaya sürülmeyi planlayan ilk projeler arasındaydı. Geçen yıl piyasaya sürüldüğünde Optimism’in test ağında çalıştı ve Nisan ayında Optimistic Rollup çözümünde staking’i etkinleştirdi. Uniswap de, bu yaz ana ağda yayınlanmasından bir süre sonra Optimism’de faaliyete geçmeyi planlıyor.

DeFi coin’leri yükselişte

Synthetix’in sıçraması, coşkunun DeFi ekosistemine geri dönmesine bağlanabilir. Synthetix geçen hafta yüzde 44 artarken, Balancer yüzde 53,2, Aave yüzde 35,9 ve Maker yüzde 29,2 oranında arttı. Ayrıca https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz üzere Compound, yüzde 4 garantili getiri sunan bir Treasury ürünü sunmasıyla yüzde 64 oranında yükseldi. Yine de birçoğu rekor seviyelerinin bir hayli gerisinden el değiştiriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.