Bitcoin’ciler Dikkat: İşte Bu Hafta Fiyatı Etkileyebilecek 5 Şey!

0

30.000 dolara yakın haftalar geçirdikten sonra Bitcoin, bir geri dönüş gerçekleştirmeyi başarmış görünüyor. Peki, önümüzdeki günlerde Bitcoin’i etkileyecek gelişmeler neler olabilir? İşte detaylar…

Elon Musk yine Bitcoin piyasasını etkiliyor

Tesla, Bitcoin ödemelerini bu yılın başlarında kabul edeceğini duyurmuştu. Ancak yakın bir zamanda artık BTC ödemelerinin kabul edilmeyeceği açıklandı. Musk’a göre bu, madencilikle ilgili iddia edilen uygunsuz enerji kullanımından kaynaklanıyordu. Ancak Musk, yaklaşımını bir kez daha değiştirmiş gibi görünüyor. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin madencilerinin yüzde 50 kadar temiz enerji kullanımını teyit etmesi durumunda Tesla’nın BTC işlemlerine devam edeceğini söyledi.

İndikatörler neler gösteriyor?

Bazı analistler önümüzdeki aylarda 85.000 dolar çağrısı yaparken, stok akış modeli yaratıcısı PlanB hala bu yıl 100.000 doların makul olduğuna inanıyor. Ancak bu hafta dikkat çekilen iki önemli grafik var. Biri, Bitcoin’in mempool’unun bu ay büyük bir sıfırlama görmesi ve işlemlerin ucuza gerçekleşmesi.

Ayrıca Cane Island Alternative Advisors yatırım yöneticisi Timothy Peterson, böylece mempool’un Bitcoin’in 2020’nin sonlarındaki parabolik yükselişine başlamadan önceki konumuna geri döndüğüne dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra, boş mempool’un talep eksikliği yarattığına dikkat çekiliyor. CryptoQuant tarafından vurgulandığı gibi borsalardan hem girişler hem de çıkışlar büyük ölçüde azaldı.

Bitcoin 40.000 doların üzerine çıktı

Güne yükselişle başlayan BTC, birçok uzmanın da beklediği bir yönde hareket etti. Birçok trader ve analist, 40.000 dolar ve daha fazlasına ulaşma şansı olduğunu vurguluyordu. Beklenen seviyeye, bugün TSİ 16:00 civarında ulaşıldı. Hatta bir kripto para trader’ı Crypto Ed, BTC/USD’nin kısa vadede 47.000 dolara kadar çıkabileceğini belirtti.

Ağdaki temeller zayıflık gösteriyor

Bitcoin’in hashrate’i son günlerde 10 EH/s’in silinmesiyle giderek küçülüyor. Mevcut 113 EH/s’lik değer, bu yılın tüm zamanların en yüksek değeri olan 168 EH/s’in neredeyse üçte ikisine denk geliyor. Ayrıca madencilik zorluğu Pazar günü yüzde 5.3 oranında azaldı. İki hafta içerisinde yapılacak olan yeni ayarlama için kartlarda düşüş olduğu belirtiliyor.

Bu seviyeler yerel zirveler mi?

DTAP Capital’in kurucusu ve CEO’su Dan Tapeiro, mevcut BTC seviyelerinin yerel bir zirve olduğunu öne sürmek için volatilitenin çok düşük olduğuna dikkat çekti. Ayrıca ABD’de kurumsal benimsemenin olası olmadığını ancak BTC’nin hala tüm zamanların en büyük makro olayı olduğunu söyledi. Ayrıca BTC’nin 2021’de 100.000 doları görmesinin “yetersiz” olduğuna dikkat çekti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.