Bitcoin’de 30.000 Dolara Çöküşü Haber Verdi! İşte Yeni Düzey

0

Yatırımcılar, Bitcoin (BTC)’in 30.000 dolar civarına kadar düştüğü piyasa düzeltmesinin ardından ne yapacağını düşünüyor. Elon FUD’u, Çin FUD’u veya OCC FUD’u olsun, birçok kişi Çarşamba günkü çöküşleri korku, belirsizlik ve şüpheye (FUD) bağladı. Ancak, insanların anonim takıldığı 4Chan’de “içeriden bilgi sahibi olduğunu” iddia eden bir kişi, bunun Çin hükümetine bağlı isimsiz bir firmanın koordineli bir saldırısı olduğunu iddia ediyor.

İşte Bitcoin fiyatındaki çöküşün habercisi olan 4Chan kullanıcısı

Doğrulanabilir bir kaynağı olmayan bu tür iddialar, sağlıklı dozda bir şüphecilikle ele alınmalıdır. Ancak gönderi, piyasalar boşaltılmadan 12 saat önce yapıldı ve satışları öngörüyordu. Bu hafta, Çin devlet kurumları tarafından Bitcoin ve kripto paralara yönelik “tekrarlanan” bir haber gündeme geldi. Üç endüstri kuruluşu tarafından yayınlanan ortak bir açıklamada, finansal kurumların kripto para birimleri ile ilgili iş yapamayacakları belirtildi.

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere grup, tokenlerin gerçek bir destek değerine sahip olmadığını “ve manipüle edilmesinin” son derece kolay olduğunu söyleyerek, özellikle kripto para biriminin piyasadaki muazzam dalgalanmalarını ele aldı. Bu tür hikayeler artık sıradan hale geldiği için bu durum, alakasız bir FUD olarak reddedildi. Ancak “içeriden” olduğunu iddia eden 4Chan kullanıcısı, bunun Çarşamba günü tüm piyasaları sarsan koordineli satışın habercisi olarak tasarlandığını iddia ediyor. 4Chan’deki gönderide aşağıdaki ifadeler kullanılmış:

Kaynak: 4Chan

Bugünkü tüm FUD gönderilerinin yanı sıra basın bültenlerinin amacı, 07:00 UTC’den önce (TSİ 10:00) BTC’yi olabildiği kadar düşürmekti.

Hedef Elon Musk mıydı?

İşler, söz konusu kullanıcının satışın amacının tek bir paydaşa saldırmak olduğunu açıkladığında iyice sarpa sardı. NewsBTC’den Samuel Wan’e göre verilen detaylar, Elon Musk’a uyuyor gibi görünüyor. Kullanıcı, detayları şu şekilde açıkladı:

Öncelikle, fiyatları belirli bir eşiğin altına düşürmek ve belirli bir paydaşı tasfiye etmek için koordine bir satış olacak (kim olduğu tam olarak söyleyemem, ancak kısmen sorumlu olduğu dip seviyeden baya bir satın alım gerçekleştirdi). Tasfiye edildikten sonra plan tüm rezervleri satın almak ve esasen iflas ettirmek.

Bu gizemli kişinin yazdığı ve Çarşamba günü yaşananlara yönelik iddiaları, BTC’nin görebileceği yeni bir seviyeyle sonlanıyor. Gönderi, daha sonra 70 bin dolarlık kısa vadeli bir fiyat tahminiyle sona erdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.