Bitcoin’de Yarım Milyarlık Kilit Açma! Temmuz’da Neler Olacak?

0

Yeni bir araştırma, Grayscale Bitcoin Trust’ın yaklaşan kilit açma olaylarının ciddiyetini sorgulayarak 2021’de daha büyük potansiyel fiyat tehditlerine işaret ediyor. Olası etkileri merakla beklenirken, bazı analistler BTC fiyatında bir hareketlilik olmayacağını belirtiyor. Yatırımcıların yakından takip ettiği “kilit açma” olayı için detaylar şu şekilde…

Grayscale Bitcoin Trust’ın kilitleri açılıyor!

Konu hakkında, kripto ticaret şirketi QCP Capital, Bitcoin (BTC)’in Grayscale’ın dev (16.000 adet) BTC kilit açma işleminden sonra fazla hareket etmeyeceğini belirtiyor. Çarşamba günü yayınlanan en son piyasa güncellemesinde analistler, Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) önümüzdeki haftalarda BTC’yi etkilemeyeceğini belirterek, popüler iddiaları küçümsüyor.

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere, GBTC’nin altı aylık bir kilitlenme döneminden sonra büyük miktarda BTC’yi serbest bırakması veya “kilidini açması” gerekiyor. Belirli aralıklarla gerçekleşen bu olay, Temmuz ayı gerçekleşecek kilit açmaların boyutuyla, piyasa dalgalanmalarını artacağı ve potansiyel bir toparlanmayı engelleyeceği endişelerine yol açtı. Ancak, endişelenmek için çok az nedenin olduğunu düşünenlerde var.

Bitcoin (BTC)’in en büyük “kilit açma” işlemi 18 Temmuz’da gerçekleşecek

18 Temmuz’da gerçekleşecek en büyük kilit açmada, şu anda 530 milyon dolara eşit olan 16.240 BTC satışa sunulacak. Ancak, kripto varlık ticaret firması QCP için endişelenecek çok az neden var. Firma durumu şu şekilde açıklıyor:

Yaklaşan kilit açmalar, 6 ay önce doğrudan GBTC’ye abone olan kurumsal sahipler içindir ve bu parti, büyük ölçüde ARK’nin son dilimi olan tüm 2021’in ilk çeyreği pozisyonlarından oluşuyor.

QCP, şunları da ekledi:

Açık bir şekilde belirtmek gerekirse, bu kilit açmaların kendi başlarına GBTC dışında genel pazar üzerinde önemli bir etkiye sahip olmasını beklemiyoruz. Daha önce aynı abone olan büyük kurumsal pozisyonların çoğu daha önce açılmıştı ve mevcut indirimli fiyattan satışları durdurdular.

Ek olarak, şu anda gerçekleşecek GBTC kilit açma olaylarının bile, Ağustos ortasına kadar tamamen ortadan kalkması ve satış baskısı olasılığını daha da azaltması bekleniyor. Analistler, yıl sonu içinde uyarı veriyor.

Makro faktörler “daha ​​büyük” BTC satışını engelleyebilir

Bununla birlikte, QCP’yi yıl sonunda daha büyük bir Bitcoin satışının gerçekleşebilmesi endişelendiriyor. Geçmişe göz atacak olursak, 4. çeyreğin sonunda, mevcut seviyelerden bir toparlanma ve yükselişi takip edecek klasik bir patlama senaryosu gerçekleşebilir. Analistler bu durumu, 12 ay önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doların %84’ün altında 3.100 dolarlık bir ayı piyasası tabanıyla sonuçlanan 2018’e benzetiyorlar. Analistlerin diğer açıklamaları şu şekilde:

Şu anda yatırım planımız 2018 BTC Analog’u takip ediyor. Buradan Ağustos’a (kısa hacim) kadar sönük bir ticaret ortamı bekliyoruz, ardından muhtemelen EIP-1559 mainnet uygulamasının arkasında bir ralli (uzun nokta, uzun çağrılar), ve ardından Fed’in daralmasında daha büyük 4. Çeyrek ve 5. Dalga satışları (satış noktası, aşağı yönlü risk tersine çevrilmesi).

Son olarak, analistlere göre Bitcoin (BTC)’nin ne kadar yükselebileceği muamma ve büyük bir tartışma konusu. Tahmin olarak, en çok denenmiş ve test edilmiş yükseliş modelinin mucidi PlanB’nin Aralık ayında 135.000 dolarlık bir fiyatın “en kötü durum senaryosu” olduğunu söylediği bir iddiası var. Gelecek seviyeler merakla bekleniyor…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.