Bitcoin’in Birçok Atılımını Bilen Balina Uyardı: Bu Seviyeler!

0

Tanınmış bir Bitcoin balinası olan JOE007, mevcut piyasa trendlerini Kasım 2018 trendleriyle karşılaştırdı. Bu karşılaştırma, boğa piyasasının sona ermesinin ardından Bitcoin’in çöktüğü 2018 piyasa trendlerine atıfta bulunarak Bitcoin’in 30.000 dolardan 6.000 dolara ineceğini söyleyen bir tweet’e yanıt olarak geldi. Tweet’e yanıt olarak Joe, “5 kat daha pahalı olması dışında,” dedi. “Kasım 2018 gibi, değil mi?” diye de sordu. Trader, burada, Bitcoin’in düştüğü ve 2018 yılının başından beri değerinin yüzde 80’inden fazlasını kaybettiği Kasım 2018 çöküşüne bir göndermede bulundu.

Bitcoin daha fazla düşüş yaşayacak mı?

Trader’ın Bitcoin için “Kasım 2018’deki gibi” demesi, BTC’nin daha düşeceği çok yer var olduğu anlamına gelebilir. BTC, mevcut durumda tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 50 kadar değer kaybetti. Piyasadaki yükseliş duygularına rağmen BTC fiyatı son aylarda fazla bir artış yaşamadı. Çoğunlukla, 30 bin dolarlık fiyat aralığında tutundu. Kasım 2018’deki piyasa eğilimleri, BTC çöküşünün fiyatı 12.000 dolara geri getirdiğini gösterdi.

Bu seviye, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinin yüzde 80’inden fazlasını kaybetmesi anlamına gelir. Ancak 12.000 dolar, BTC’nin Kasım 2018’de ulaştığı en düşük 3.878 dolarlık seviyeden daha yüksek bir meblağ. Bitcoin fiyatı yalnızca o ayda yüzde 37 gibi büyük bir düşüş yaşadı ve 2020’ye kadar devam eden ayı piyasası böyle başladı.

Peki, fiyatlar yükselecek mi?

Milyonlarca dolarlık kazanç elde ettiği bilinen ünlü Bitcoin balinası, en büyük kripto para birimi olan BTC’ye yönelik tahminleriyle gündeme gelmişti. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere BTC’de düşüşe yönelik fiyat hareketlerini tahmin edip bunları doğru bir şekilde bilmesiyle de kripto para dünyasında tanınıyor. JOE007, geçtiğimiz yılın Şubat ayında dakikalar içerisinde 10 milyon dolar kazanmıştı. Ancak Mayıs 2020’de zarara uğradığında işlemlerinin detaylarını artık paylaşmayacağını duyurdu.

Son tweet’inde Bitcoin’de hiç “bullish” olup olmadığı ile ilgili bir soruyu yanıtlayan Joe, fiyatın eninde sonunda tekrar yükseleceğine inandığını açıkladı. Mevcut fiyatlardan çok yüksek seviyelerin görülebileceğini söyledi. Ancak şimdilik, Bitcoin balinası, piyasada düşüş eğiliminde görünüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.