Bitcoin’in “En Büyük Alıcısı” Görünüşte BTC Satıyor! İşte Nedeni

0

Birkaç bireysel yatırımcıya, finans uzmanına ve kuruma pazar araştırması sağlamakla ünlü bir firma olan Lyn Alden Investment Strategy şirketinin kurucusu Lyn Alden, yakın tarihli bir tweet’te Grayscale’in nötr arbitraj ticaretinin Bitcoin (BTC)’in fiyatında bir rol oynadığını savundu. Bitcoin ticareti için popüler bir kurumsal araç olan GBTC, milyarlarca dolarlık bir kripto şirketi olan Grayscale Investments tarafından sunulan düzenlenmiş bir finansal üründür. Halka açık ürün, yatırımcılara sunulan her hisse için bir saklama hesabında Bitcoin bulunduruyor.

Alden: GBTC düşüşü, Bitcoin düşüşünde rol oynadı

Alden’e göre, Tether’in geçen yıl Bitcoin üzerindeki etkisine odaklanan şüpheciler ve eleştirmenler, “muhtemelen bunun yerine Grayscale’in nötr arbitraj ticaretine odaklansa daha iyi olurdu”. Alden, kripto piyasasındaki yeni rekabetin ve alana yeni girenlerin Grayscale Bitcoin Trust faktörünü ortadan kaldırdığını ve böylece özellikle borsada işlem gören Bitcoin fonlarının (ETF) ve diğerlerinin varlığı ile yatırımcılar için daha az çekici hale geldiğini savundu.

Uzmana göre bu, Grayscale’in Bitcoin alımında, yanlışlıkla piyasayı etkileyen bir düşüşe yol açtı. Alden, “Tabii ki en büyük alıcı ortadan kaybolduktan sonra buna altcoin’lere akan bireysel yatırımcıları, coşkulu seviyeleri, Elon’un BTC’yi düşüren tweet’lerini, kaldıraçlı işlem yapan trader’ların düzeltme üzerine tasfiye edilmesini, mevcut ivme ile trader’ların alandan uzaklaşmasını ekleyin,” ifadelerini kullandı.

GBTC, tüm yıl boyunca negatifte kaldı

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere GBTC, net varlık değerlerine göre negatif bir primle işlem görüp yılın başlarında rekor düşük seviyelere ulaşmıştı. Mevcut verilere göre GBTC primi, yüzde -18’e kadar düştü. Analistler, bu duruma GBTC’ye yönelik kurumsal talepteki düşüşü sebep gösterdi.

Piyasa uzmanları ayrıca GBTC priminin düşüşünü, rakiplerinden çok daha yüksek olan yüksek yönetim ücretlerine bağladı. ABD merkezli firmanın ücretleri yılda yüzde iki kadar yüksekken, bazı rakiplerinin ücretleri 0.40 ile 0.60 arasında. Buna rağmen, Grayscale’in yönetimi altında 38 milyar dolardan fazla kripto para var ve portföyüne sürekli olarak yeni kriptolar ekliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.