Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: BTC, Bu Düzeyin Altına Düşebilir!

0

Bitcoin (BTC), son 24 saatte yüzde 6.1 oranında düşüş yaşayarak 33.000 doların altına geriledi. Bu sırada bir analist, yazım sırasında 32.635 dolardan işlem gören en büyük kripto paranın 30.000 doların altına inmesini bekliyor gibi görünüyor. Veteran trader Peter Brandt, düşüşün gerçekleşmesini beklediğinin sinyalini vererek kullanıcılara Bitcoin’in 30.000 doların altına ne kadar düşebileceğini Twitter’da paylaştığı bir ankette sordu. Öte yandan tanınmış Bitcoin karşıtı Peter Schiff de benzer bir tweet yayınladı. Ancak Schiff, BTC’nin 10.000 doların altına düşmesini bekliyor.

Brandt: Bitcoin 30.000 doların altına inince ne kadar düşebilir?

Emtia trader’ı Peter Brandt, Bitcoin’in yakında 30.000 dolar seviyesinin altına düşeceğinin olasılığı üzerine bir anket oluşturdu. Brandt’in ankette sunduğu seçenekler arasında “25.000 doların altı, 20.000 doların altı” ve hatta bu seviyelerin çok daha altı gibi seçenekler bulunuyor. Bununla birlikte, öncü kripto para biriminin sonuçta 30.000 doların üzerinde kalacağını düşünenler için bir seçenek de bıraktı. 9 saattir yayında olan ankette 26.600 kişi oy kullandı ve katılımcıların yüzde 31’i BTC’nin 30.000 doların altına düşmeyeceğini düşünüyor.

Peter Schiff, BTC için “10.000 dolar” diyor

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, Brandt’ınkine benzer bir senaryo önerdi. Aradaki fark, altın hayranı Schiff’in Bitcoin’in 10.000 dolarlık seviyenin çok altına düşeceğine inanması oldu. Schiff, bu seviyenin Bitcoin’in bir “baş ve omuz” modeli oluşturması nedeniyle görüleceğine inanıyor.

Bu formasyon, genellikle BTC fiyatında ters yönde gidileceğinin işaretini veriyor. Schiff ayrıca, BTC’nin 10.000 dolara düşmesi durumunda trader’ların panik satışına başlamak zorunda kalabileceğini belirtiyor. Schiff’e göre böyle bir durumda BTC için 20.000 dolar seviyesi güçlü bir direnç olacak.

CryptoQuant’a göre BTC akışları negatifte kalıyor

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Analiz platformu CryptoQuant, 15 Haziran’dan bu yana Bitcoin akışının (30 günlük hareketli ortalama) negatif kaldığını tweetledi. Bu durum, Bitcoin’in hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar tarafından kripto borsalarından cüzdanlara çekildiği anlamına geliyor. CryptoQuant, bu durumun varlığın fiyatının artmasına yol açacağını belirtiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.