Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Korkuttu: Bu Düzeylere Bakın!

0

Kıdemli emtia yatırımcısı ve usta analist Peter Brandt, yakın tarihli bir tweet’te Bitcoin (BTC)’in günlük grafiğinin “kesinlikle olumsuz” göründüğünü iddia ediyor. Deneyimli trader, boğaların tutması gereken kilit seviye olarak 29.000 doları belirlerken, bu bölgenin korunması halinde boğaları tekrar sahneye davet ediyor.

Analist Brandt: Bitcoin için 2018’den bu yana en kötü çeyrek

Analizlerine paylaştığı Bitcoin grafiğiyle devam eden Brandt, oluşan düşüş dikdörtgeni modeline dikkat çekiyor. BTC’nin toparlanması için bu seviyenin büyük bir engel olduğunu belirten analist, yorumlarına geçmişi referans alarak devam ediyor.

Tecrübeli trader Peter Brandt’ın da belirttiği üzere, lider kripto para Bitcoin, şu anda Bitstamp borsasında 33.571 dolardan işlem görüyor. 2021’in ikinci çeyreğinde, BTC’nin son derece hareketli olduğunu kanıtlayan güncel fiyat, analiste göre varlığın canlı olduğunun en büyük göstergesi.

Ek olarak, yılın 2. çeyreğinde patlama yaşan Bitcoin, 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.895 dolara ulaşmayı başarmıştı. Ancak boğaların saltanatı, yeni zirvenin aniden çöküşe geçmesiyle uzun sürmedi. Bu gerilemenin en büyük nedeni olarak, Mayıs ayında, Tesla’nın kararları ve Çin’in artan baskısı olduğunu belirten analist, bu dönemin tarihinin üçüncü en büyük ayı hareketine şahitlik ettiğini ekliyor.

Peter Brandt: büyük madencilik çöküşüne dikkat çekiyor

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz üzere, Çin yasağı ve Haziran ayı boyunca hakim olan “büyük madencilik göçü” ile ayılar sıkı bir şekilde kontrolü ele almıştı. Bu durumda, Bitcoin’in kırmızı renkte art arda üç ay kaydettiğini vurgulayan analist, 2018 yılının 4. çeyreğinden bu yana en kötü çeyreğin (önceki ayı piyasasının dibi) yaşandığını ekledi.

Son olarak, tecrübeli analist Peter Brandt’in aktardıklarını özetleyecek olursak, 29.000 dolar bölgesinin kritik destek olduğunu ve bu bölgenin üzerinde kalınması gerektiğini söyleyebiliriz. Brandt’in teknik analizinde paylaştığı güncel dikdörtgen oluşumu ise belirleyici bir aralık. Analiste göre bu bölgenin korunması ve yukarı yönlü ivme kazanması ile daha iyimser bir piyasadan söz edebiliriz. Ancak, analistin özellikle vurguladığı üzere, 29.000 dolar bölgesinin kırılması büyük bir çöküşün habercisi olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.