Bitcoin’in Yörüngesini Hakikat Çizen Modelin Mucidi: Bu Düzeyler Masada!

0

Tanınmış yatırımcı ve usta kripto para analisti PlanB’ye göre, Bitcoin (BTC) başına 288.000 dolarlık bir fiyat hala geçerli. Yakın tarihli bir tweet’te PlanB, Bitcoin’in bu aşamada mevcut seviyelerde kalmasının onun için sürpriz olmayacağını belirtiyor. Bununla birlikte analiste göre, gelecekte token başına 288.000 dolar hala oyunda. 

PlanB: Bitcoin fiyatı için 288 bin dolar hala oyunda

Bitcoin’in yaşadığı son düşüşlü fiyat hareketine rağmen PlanB hala çok yüksek Bitcoin fiyatları görebileceğimizi düşünüyor. Daha spesifik olarak analist, en büyük kripto para birimi, çok uzun zaman önce ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesinden %50’den fazla düşse bile, Bitcoin’in kripto para başına 288.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor. 

Mevcut durum nedeniyle, birçok yatırımcı BTC‘nin artık ayı piyasasına doğru gittiğine inanıyordu. Bu da PlanB tarafından yapılan fiyat tahminlerinin zaten bir kenara bırakılabileceği anlamına geliyor. Yine de PlanB, takipçilerine S2FX modelinin neden hala geçerli olduğunu açıklayarak seslendi.  Konuyla ilgili olarak PlanB, Twitter’da şunları yazdı:

288 bin dolar hala oyunda. Bitcoin’in bu aşamada siyah S2FX model hattına dokunmaması beni gerçekten şaşırtacaktı. Mevcut oynaklıktan bağımsız olarak, sarı yeşil ve mavi noktalar, kırmızı turuncu noktalardan (çok) daha yüksek olacak.

PlanB: Bitcoin’de Stok Akış Modeli tıkır tıkır işliyor

Kripto para piyasasındaki mevcut durum, kesinlikle Bitcoin’in fiyatı için bu analitik model üzerinde biraz baskı oluşturuyor. Gerçekten de bu modelin (Stok Akış Modeli) doğru olup olmadığını kanıtlayacak bir stres testidir.  Buna rağmen, PlanB her zaman bu modelin destekçisi oldu ve son fiyat hareketinin Bitcoin döngüleri üzerinde normal (veya en azından bir olasılık) olduğunu birçok kez gösterdi. En büyük kripto para biriminin fiyatı, PlanB için kabul edilebilir aralıklar arasında dalgalanmaya devam ediyor. Bu da modelin hala çalıştığını ve Bitcoin için olası fiyat aralıkları hakkında değerli bilgiler sağladığını gösteriyor. 

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere PlanB, mevcut sapmanın 2013’te hatta 2017’de gördüğümüz bir şey olduğuna inanıyor. Bu nedenle, Bitcoin önümüzdeki aylarda hala daha yüksek fiyatlara doğru ilerliyor olabilir. Bu modelin dikkate aldığı şeylerden biri de halving’lerdir.  Her dört yılda bir, Bitcoin ağı piyasaya sürülen yeni BTC’yi %50 oranında azaltır. Bu olaylar, BTC talebinin yeni Bitcoin arzını aştığı bir durumu tetikleyebileceği için oldukça yükselişli. Bu aynı zamanda BTC boğa koşularının ana katalizörlerinden biri olabilir. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.