Bitmex’de Hacim Trilyon Doları Aştı

0

Kripto para sektörünün en önemli paltformları arasında gösterilen BitMEX’de kaydedilen toplam hacim miktarı gerçekten de akıl almaz bir miktara ulaştı.

Kaldıraçlı işlem, vadeli piyasalar ve marj ticareti gibi opsiyonlarını müşterilerine sunan ve kripto para sektöründe adeta dev bir kurum haline gelen Bitmex’den elde edilen verilere göre, son bir yıllık süreçte 1 trilyon dolara ulaştı.

Bit Mex kurucusu ve CEO’su olan Arthur Hayes’in açıkladığı verilere göre, platformda son bir yıllık süreçte tam bir trilyon dolarlık hacim elde edildi.

Bitcoin’in son dönemde yakaladığı büyük ivmenin de bu artışta ciddi etkisi olduğu ifade ediliyor. Ancak Bit MEX de aynı diğer vadeli işlem firmaları gibi hem düşerken hem de çıkarken kazanma şansı sunduğundan, fiyat artışlarından etkilenme belki de o kadar yüksek olmuyor.

Ancak bu alanda firmanın ekmeğine yağ süren ana gelişme ise, Bitcoin’in çok ciddi bir volatiliteye sahip olması. Son bir iki haftalık süreçte gerçekten de çok volatil hareketler çizen Bitcoin, bu sebeple marj ticareti konusnda ciddi de fırsatlar sundu.

Ancak elbette bu tarz işlere girerken kar zarar marjını iyi hesaplamak ve riskleri iyi belirlemek gerekiyor. Aksi takdirde durum çok zor bir hal alabiliyor.

Bitmex’de Hacim Trilyon Doları Aştı yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.