Bu 13 Altcoin Yatırımcıları Dikkat: İşte Dev Gelişmeler ve Ortaklıklar!

0

Bugün Bitcoin ve altcoin piyasasında önemli sayıda gelişme yaşandı. 35.219 dolarlık bir günlük zirve yaptıktan sonra, Bitcoin bir düzeltme geçirdi ve şimdi 33.300 dolardan işlem görüyor. Bu arada, ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum güçlü görünüyor ve 2.061 dolara yakın işlem görüyor. Bugün için bazı ilginç altcoin haberlerini birlikte inceleyelim…

1 – Vietnam Bakanlığı,  Ulusal eğitim sertifikalarını güvende tutmak için TomoChain ile ortaklık yapıyor

Popüler altcoin TomoChain, platformunda ulusal diplomaları güvence altına almak için Vietnam Eğitim ve Öğretim Bakanlığı (MOET) ile ortaklık kurdu. Ekip, işbirliği yaparak Vietnam’ın tüm diplomalarını ve sertifikalarını TomoChain Blockchain’inde depolamak için Ulusal Yeterlilikler Arşivi (NQA) sistemini geliştirdi. Ayrıca, NQA sistemi birden çok otomatik doğrulama ve kimlik doğrulama katmanından oluşur. Ayrıca bu, doğruluğu artıracak ve idari işleri en üst düzeyde güvenlikle azaltacak.

Başlangıçta, sistemi hızlı bir şekilde başlatmak için, 2018’den 2020’ye kadar milyonlarca eğitim belgesinin (lise, yüksek lisans ve lisansüstü dereceler) yanı sıra yabancı dil ve BT sertifikaları NQA’ya yüklenecek. Daha sonra, il eğitim ve öğretim birimleri, üniversiteler ve akademiler NQA ile ilgili verileri taşıyacak. Özellikle, verilen sertifikaların TomoChain Blockchain’ine bağlı benzersiz bir kodu olacak. Dolayısıyla, bu Vietnam’ın eğitim sistemini yükseltecek.

2 – Altcoin projesi Umbrella Network’ün oracle’leri artık BSC Mainnet’te canlı

Altcoin projesi Umbrella Network, oracle’lerin artık Binance Smart Chain (BSC) ana ağında yayında olduğunu duyurdu. Tweet’e göre bu, geliştiriciler arasında UMB oracles’ın daha geniş çapta benimsenmesini artıracak. Ayrıca ekip, özellikleri iyileştirme ve yeni veri çiftleri ekleme üzerinde çalışıyor. Ayrıca bu, fiyat doğruluğunu artıracak ve tamamen merkezi olmayan bir yönetim yapısını sağlayacak.

Etkileyici bir şekilde bu entegrasyon, bu projenin çok zincirli birlikte çalışabilir hale gelmesi için daha fazla Blockchain’i entegre etmesine yardımcı olur. Umbrella Network, düşük maliyetlerle yüksek hızlı ve güvenilir veri hizmeti sunan, ölçeklenebilir bir Layer 2 oracle platformudur. Bu nedenle doğrulayıcılar, node’leri önemli ölçüde daha düşük bir maliyetle çalıştırmak için bu entegrasyonu kullanabilir.

3 – Twitter 140 NFT hediyesini açıkladı

Twitter, 140 yeni NFT vereceğini duyurdu. Belirtildiği gibi Twitter, Twitter logosu ile farklı resim içeren bir dizi tweet paylaştı. NFT‘ler, Furry Twitter, Rare Form ve Twitter Jggl gibi Twitter logosunun çeşitli versiyonlarını içerir. Ayrıca ekip, dijital varlıkların alım satımı için bir platform olan Rarible’da yedi farklı NFT yayınladı.

NFT’ler, geniş bir benzersiz koleksiyon yelpazesini temsil eden dijital varlıklardır. Bu nedenle, benimsenmesini artırmak için ekip, her bir NFT’nin 20 versiyonunu yedi ilgili kullanıcıya vermeyi duyurdu ve bu da onu toplam 140 NFT yapıyor. Özellikle bu yılın başlarında, Twitter’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey de ilk tweet’ini NFT olarak sattı.

4 – Katy Perry, popüler altcoin Theta Network’te ilk NFT koleksiyonunu başlattı

Pop yıldızı Katy Perry, hayranları için ilk NFT koleksiyonunun lansmanını duyurdu. Tweet’e göre ünlü şarkıcı, değiştirilemeyen tokenleri oluşturmak için Theta Network ile işbirliği yaptı. Belirtildiği gibi, bu NFT koleksiyonu lansmanı, Play ikametini kutlamak içindir. 

Süperstar ayrıca bunun dünyanın dört bir yanındaki hayranlarıyla bağlantı kurmak için eşsiz bir fırsat olacağını belirtti. Etkileyici bir şekilde Theta Network, kullanıcıların içerik izlerken token kazanmalarını sağlayan, Blockchain ile çalışan bir video dağıtım ağıdır. Perry ayrıca Theta Labs’ta azınlık hissesi aldı.

5 – İsviçre Menkul Kıymetler Borsası, CBDC ihracını geliştirmek için popüler altcoin Quant ile işbirliği yapıyor

İsviçre Menkul Kıymetler Borsası, SIX Digital Exchange’i (SDX) başlatma planını açıkladı. Belirtildiği gibi SDX, DLT kullanan dünyanın ilk düzenlenmiş dijital pazar altyapısı olacak. Ayrıca SIX, İsviçre Ulusal Bankası (merkez bankası) için RTGS sistemi olan İsviçre Bankalararası Takas (SIC) sistemini de yönetmektedir. Aynı zamanda İsviçre’nin ulusal Merkezi Menkul Kıymetler Deposu’nu (CSD) yönetmektedir.

Son zamanlarda Quant, DLT’lerin ve API’lerin küresel ekosistemleri arasında köprü kurmak için yeni bir Overledger API’sini piyasaya sürdü. Bu nedenle ekip, ISO mesajını tetiklemek için eski sistem ile DLT sistemi arasında birlikte çalışabilirlik sağlamak için Quant’ı kullanacak. Ayrıca popüler altcoin Quant, iki ticari bankanın dahil olduğu ödemeye karşı teslimat için CBDC ihracını içeren kavramların kanıtı olarak kullanılacak.

6 – Revolut artık altcoin projesi Polkadot’u destekliyor

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Londra merkezli bir fintech şirketi olan Revolut, Polkadot’un DOT tokenine destek verdiğini duyurdu. DOT artık Revolut, uygulamasında olacak. Açıklamalara göre DOT, dijital bankacılık platformuna eklenecek en son kripto para birimi olacak. Bu nedenle popüler altcoin DOT, Revolut’un dünya çapındaki 15 milyon bireysel ve ticari müşterisine sunuluyor.

7 – Ocean Protocol, Binance Smart Chain (BSC) ile işbirliği yapıyor

Popüler bir CEX ve DEX platformu olan OpenOcean, BSC sistemine Ocean Protocol teknolojisinin kurulacağını duyurdu. BSC’deki Ocean teknolojisi özellikle Ocean Subgraph, Ocean akıllı sözleşmeler, Aquarius (meta veri önbelleği) ve Ocean Market’i içerecek.

Ayrıca işbirliği, OCEAN sahiplerinin tokenlerini BSC ve Ethereum ana ağı arasında taşıyabileceği anlamına geliyor. Ocean Market kullanıcıları ayrıca BSC’deki veri varlıklarını stake edebilir, takas edebilir, yayınlayabilir ve tüketebilir. Ocean Protocol’ün kurucusu Bruce Pon, konuya yönelik şunları söyledi:

Binance Smart Chain, Ethereum ana ağında aşırı yüksek GAS ücretleri göz önüne alındığında, EVM ekosistemine mükemmel bir katkı oldu. Binance Smart Chain, EVM akıllı sözleşmeleri ve zincirler arasında köprü oluşturmak için üst düzey bir platform oluşturdu. Ocean kullanıcılarının Ocean Market’teki daha düşük GAS maliyetlerinden ve Ocean teknolojisini kullanan diğer gelişmekte olan dApp’lerden ve protokollerden yararlanabilmeleri için çok zincirli stratejimizde bir kilometre taşı daha sunmaktan heyecan duyuyoruz.

8 – UniFarm Stake harekete geçiyor, SingularityDAO tokenlerine izin veriyor

UniFarm, Cohorts’da birleştirilmiş birden fazla token kullanarak yield farming artırma kampanyaları yürüten bir DeFi sistemidir. Unifarm, SingularityDAO’yu (SDAO) içeren Cohort 15’i yeni başlattı. Program ayrıca kullanıcıların üç ay boyunca SDAO dışında üç token (UFRAM, NUX ve GAINS) toplamasına da izin veriyor. SingularityDAO ayrıca şunları da bildirdi:

Bu, kullanıcılara SDAO tokenleri kazanmak için yeni bir yol sağlayarak ve SDAO’yu daha fazla pazara bağlayarak, tokene daha fazla likidite ve fayda sağlayarak Unifarm topluluğunu SDAO ailesine çekerek DeFi ekosistemimizin geliştirilmesinde bir başka adımı temsil ediyor.

9 – Blind Boxes Poligon ile entegrasyon planlıyor

Blind Boxes ve Poligon işbirliği yapıyor. İşbirliğinin, Blind Boxes Marketplace’in Polygon Network’teki kullanıcılara farkındalığını artırması bekleniyor.

Ayrıca, bu hareket, BLES topluluğundaki Ethereum kullanıcılarının ERC-721 standart tokenlerini Polygon Network’e geçirme ve inanılmaz düşük ücretlerine ve daha hızlı işlem çıktılarına erişme yeteneğinin kilidini açar. Ayrıca, Polygon’dan içerik oluşturucular, ağlarının kullanıcı deneyiminin keyfini çıkarırken ERC-721 standardını kullanarak NFT’lerini basabilecekler.

10 – Sentinel Network (dVPN) popüler altcoin Cosmos’a geçişi planlıyor

Bugünkü son altcoin haberimiz, merkezi olmayan bir VPN protokolü olan ve Cosmos’a taşınmaya çalışan Sentinel Network’ü (dVPN) içeriyor. Ayrıca ağ, kullanıcılara yönlendiricilerini kullanarak “bant genişliği madenciliği” yapma fırsatı vermeyi planlıyor. Ayrıca, bant genişliği sağlamak için on binlerce donanım cihazı önermek için entegrasyon yapılıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.