Bu 6 Altcoin’den Dev Duyurular Geldi! İşte Detaylar…

0

Bitcoin fiyatı, hala 35.000 dolarlık desteği kırmak için mücadele ediyor ve 34.600 dolardan işlem görüyor. Bu arada, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, 2.219 dolara yakın işlem görüyor. Bugün için bazı ilginç altcoin haberlerini sizler için derledik. Birlikte inceleyelim…

1- Lider altcoin Ethereum’da önemli dönüm noktası!

İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, staking’de 6 milyon ETH‘lik önemli bir dönüm noktasına ulaşmak üzere. Tweet’e göre, Ethereum Beacon Chain şu ana kadar 5.995.522 ETH depozitosu bildirdi. Bu mevduatların mevcut fiyatı kabaca 13 milyar doların üzerindedir. DeFi Pulse’a göre, çeşitli Merkezi Olmayan finans (DeFi) platformlarında yaklaşık 8,7 milyon ETH kilitlendi; bu da cari fiyatlarla yaklaşık 19 milyar dolar.

Ayrıca JPMorgan, bu hacmin 2025 yılına kadar iki katına çıkmasını ve 40 milyar dolarlık önemli bir dönüm noktasına ulaşmasını bekliyor. Şu anda, Ethereum’un yüksek ağ ücreti bir sorun oluşturuyor ve kullanıcıların bunu kullanmasını zorlaştırıyor. Bununla birlikte, Ethereum’un İyileştirme Önerisi (EIP)-1559, bu ayın sonlarında tanıtılacak. Etkileyici bir şekilde, bu yükseltme ile kullanıcılar GAS ücretlerini doğrudan ağa gönderecek ve bu da kullanıcıların adil bir ücret ödemesine olanak tanıyacak.

2- Enjin, CoinList’te halka açık satış yoluyla 20 milyon dolarlık EFI tokeni sattı

Blockchain oyun platformu ve güçlü altcoin projesi Enjin, CoinList’te halka açık bir satış yoluyla 20 milyon dolarlık EFI tokeni sattığını açıkladı. Belirtildiği gibi, birkaç saat içinde kapanan token satışına toplam 40.089 kullanıcı katıldı. Ayrıca EFI, Enjin tarafından geliştirilen Polkadot para zincirine dayanan Efinity’nin yerel tokenidir. Gelişimi, NFT’ler etrafında toplandı. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Efinity Blockchain platformu, Ethereum, Kusama, Enjin’in JumpNet’i ve daha fazlası gibi farklı Blockchain’lerden NFT’leri destekler.

Enjin’in CEO’su Maxim Blagov , NFT’leri “dijital sahipliğin geleceği” olarak nitelendirdi. Ayrıca, Efinity’nin NFT’lerden yararlanmak için sağlam bir ekosistem sağlayacağını belirtti. Bu, içerik oluşturucuların NFT’lerin geleceğini yükseltmesine olanak tanıyacak.

3- Litentry ve DAFI Protokol ortaklık kuruyor

DAFI Protocol, dToken’ları ekosistemine entegre etmek için Litentry ile ortaklık kurdu. Bu koalisyonun bir parçası olarak Litentry, kullanıcıları teşvik etmek için sentetik dToken DAFI Protokolünü kullanacak. Ayrıca bu dLIT tokenleri, Litentry platformunun arz/talepini desteklemek için çalışacak. Bu, Litentry’nin enflasyonu düşürmek ve tokenin değerini korumak için DAFI ödül ağından yararlanmasına yardımcı olacak.

Litentry, kimlik hesaplamasını birden çok ağda birbirine bağlayan zincirler arası bir kimlik toplama protokolüdür. Sonuç olarak bu entegrasyon, merkezi olmayan platformları güvence altına alarak ağın benimsenmesini artıracak.

4- Altcoin projesi Cartesi, testnet için Rollups’ı başlatacağını açıkladı

Altcoin projesi Cartesi, testnet için Rollups’ı başlatmak üzere. Resmi açıklamaya göre Rollups, kendi kurallarınızı oluşturarak akıllı sözleşmeleri kolayca yazmanın bir yöntemidir. Ayrıca Cartesi Rollups, akıllı sözleşmeler için ölçeklenebilirlik ve hızlı bir ekosistem sağlayacak. Ekip, ayrı bir gönderide açıklanacak daha fazla ayrıntıyla gelecek hafta bir rapor yayınlayacaklarını söyledi.

Cartesi, geliştiricilerin ana akım yazılım araçları ve dilleriyle akıllı sözleşmeler oluşturmasına olanak tanıyan çok zincirli bir Katman 2 altyapısıdır. Bu nedenle bu Rollups’ın lansmanı, saniye başına işlem sayısını (TPS) artıracak ve parçalama başlatıldığında 10.000 TPS’ye ulaşmayı başaracak. Bu özellikleri özetlersek, altcoin projesinin yakın gelecekte düşük maliyetlerle büyük ölçeklenebilirlik elde etmemize yardımcı olacak.

5-  Blind Boxes, BLES NFT Farming’i başlatmak için NFTrade ile işbirliği yapıyor

Bugünün en son altcoin haberlerinde, Blind Boxes’ın BLES NFT Farming’i başlatmak için NFTrade ile işbirliği yaptığı haberi var. Belirtildiği gibi, kullanıcılar kazançlı ödüller almak için tokenlerini NFTrade’deki BLES NFT Farming’inde barındırabilirler. Ayrıca bu ödüller, Blind Box platformunda satılan özel NFT‘ler şeklinde sunulmaktadır.

Ek olarak, üyeler ayrıca NFTrade tarafından verilecek sentetik tokenleri (nBLES) kazanabilirler. Kullanıcı farming’e ne kadar uzun süre BLES koyarsa, nBLES kullanıcısı o kadar fazla kazanabilir. Kullanıcılar ayrıca bu tokenleri Blind Boxes koleksiyonu için değiştirebilirler. Blind Boxes, bir NFT fırlatma rampası ve curation oyun platformu sunar. Dolayısıyla bu koalisyon, BLES topluluğu tarafından Blind Boxes Marketplace dışında kazanılan NFT’lerin kolay ve güvenli takasına yardımcı olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.