Bu Altcoin, Rakiplerini Solladı! Daha Fazlası mı Geliyor?

0

Altcoin Ethereum’un ağ ücretleri, basit işlemler için ve farklı token takaslarını içeren karmaşık işlemler için 1 doların altına geriledi. Ağ tıkanıklığındaki bu azalmanın nedeninin bir kısmı, son zamanlarda önemli bir ivme kazanan Polygon’dan (MATIC) kaynaklanıyor.

Polygon (MATIC), günlük işlemlerde Binance Smart Chain’i geride bıraktı

Daha önce Matic Network olarak bilinen Polygon, Mart 2021 ile Mayıs 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi arasında 10 kat arttı. 19 Mayıs 2021’de başlayan son kripto çöküşünde neredeyse %66 geriledi. Polygon, Ethereum Blockchain’i üzerine inşa edilmiş bir katman 2 ölçeklendirme çözümü. Ethereum tabanlı DApp’lerde yapılan işlemlerin hızlandırılmasına yardımcı oluyor. Bu nedenle, Polygon, DApps geliştiricilerine temel bir değer sağlıyor.

Twitter hesabı IftikharPost’a göre, Polygon günlük işlemlerde Binance Smart Chain’i geride bırakıyor.

Şu anda endüstri, muhtemelen diğer tüm altcoinlerden çok Polygon’a takılmış durumda. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak belirttiğimiz üzere haklı olarak, MATIC, 19 Mayıs düşüşünden sonra ATH seviyelerine yakın yakın geri kazanımlar elde eden tek varlık. Ancak son 3 hafta içinde ise düşüş eğilimi hakim oldu.

Altcoin için başka hangi gelişmeler var?

MATIC, 26 Mayıs’ta ATH’sine yaklaştı ve o zamandan beri tutarlı bir düşüş trendi içinde yer alıyor. 18 gün içinde kripto paranın fiyatı %41,32 düşerek yazı yazılırken 1,44 dolardan işlem görüyordu. Ayrıca iftikharpost, Unique Active Wallet tarafından 4 – 10 Haziran tarihleri ​​arasında hazırlanan Polygon’daki en iyi 5 merkezsiz uygulama (Dapp) hakkında da paylaşımda bulundu.

Sadece bu değil, Polygon şu anda kripto alanında en fazla ortaklığa sahip bir proje. Ayrıca yeniden markalaşmasından bu yana daha geniş bir misyon üzerinde çalışıyor. Bazı analistlere göre Polygon, bu nedenle belki de Ethereum ölçekleme sorununun ana çözümü olabilir.

Polygon’un zorluklarından bahsetmişken, gelecekte Polkadot, Cosmos ve hatta çok beklenen Ethereum 2.0 gibi projelerden rekabetle karşı karşıya kalabilir. Bu projeler, bir kez faaliyete geçtiğinde, Polygon’u gölgede bırakabilir ve daha fazla fiyat artışı için önemli rüzgarlara yol açabilir. Bu nedenle, yatırımcıların herhangi bir yeni pozisyon almadan önce önemli destek ve direnç seviyelerini araştırmaları gerekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.