Bu Altcoin Yok Sattı! Saatler İçinde Onmilyonlarca Dolar

0

Altcoin yatırımcıları, blockchain-tabanlı oyun ürünleri sağlayan Enjin’in yeni altcoin projesine büyük ilgi gösterdi. Blockchain platformu Enjin, CoinList’te halka açık bir satış yoluyla 20 milyon dolarlık EFI tokeni sattığını söyledi. 24 Haziran’da düzenlenen etkinlikte Enjin, yalnızca iki buçuk saat içerisinde tokenlerin 40.089 katılımcıya satıldığını açıkladı.

Saatler içerisinde 20 milyon dolarlık altcoin satıldı

24 Haziran tarihinde düzenlenen satış etkinliğinde EFI tokenleri iki buçuk saatte bitti. Bu satış etkinliğinde 40.089 katılımcı yer aldı. EFI, non-fungible token’lara (NFT) odaklanan, Polkadot tabanlı bir parachain olan Efinity’nin yerel tokenidir.

Kripto pazarında son zamanlarda yaşanan düşüşe rağmen satış, yeni tokenleri erkenden almaya olan ilginin devam ettiğini gösteriyor. Efinity blockchain platformu Polkadot, Kusama, Ethereum, Enjin’in JumpNet’i ve daha fazlası da dahil olmak üzere herhangi bir blockchain’deki NFT’leri destekliyor.

Enjin CEO’su Maxim Blagov, “NFT’ler dijital sahipliğin geleceğidir. Efinity, NFT’leri kolaylıkla kullanmak için gereken altyapıyı sağlayacak ve içerik oluşturucuların yaratıcı sürece odaklanmasını sağlayacak,” ifadelerini kullandı. Daha önce de MINA tokeni için CoinList satışı gerçekleşmişti. Mayıs ayında gerçekleşen bu etkinlikte 19 milyon dolarlık token satıldı. Ayrıca yine CoinList’te, sosyal token platformu Rally, Nisan ayında 22 milyon dolarlık RLY tokeni sattı.

Enjin ve Polkadot ortaklığı: Efinity

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Enjin, 31 Mart 2021’de Polkadot ile ortaklık kurarak NFT’ler için bir blockchain geliştirdiğini açıklamıştı. Proje, Polkadot’un merkezi olmayan uygulama ağı üzerine inşa edildi. Efinity olarak adlandırılan bu proje için 18.9 milyon dolarlık bir yatırım toplanmıştı.

Yatırım yapanlar arasında Crypto.com Capital, DFG Group, Hashed, Hypersphere, BlockTower, Blockchain.com Ventures, Fenbushi, Iconium, HashKey, Arrington XRP Capital ve DeFi Alliance bulunuyor. Efinity blockchain’i, işlemleri altı saniyede bir işlemeyi bekliyor ve saniyede 1.000 işleme ölçeklendirmek için proof-of-stake (PoS) kullanacak. Yazım sırasında Enjin (ENJ), yüzde 4.84’lük bir düşüş ile 1.07 dolardan işlem görüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.