Bu Balina Bitcoin, Ethereum ve Ripple’ı Dump’ladı!

0

Bitcoin fiyatı 8 Temmuz’da başka bir toparlanma girişiminde bulundu ancak başka bir aksilikle karşılaştı. Fiyat o zamandan bu yana hafifçe düştü ve 32.300 dolar seviyeleri görüldü. Aynı zamanda birçok altcoin de düşüş yaşadı. Bunun nedeninin, bir trader’ın 5.000 BTC ile açığa satma (short’lama) girişimde bulunması olduğuna inanılıyor. Trader’ın bu hareketinin piyasada short-satış baskısı yarattığı düşünülüyor.

Bitfinex’teki balina ile açığa satış baskısı Bitcoin fiyatına yansıdı

Bitcoin, bugünün işlem seansı sırasında özellikle BTC’nin 35.000 dolarlık kilit direnci kıramamasıyla 32.000 dolara düştü. Bu fiyat hareketi aynı zamanda büyük kripto para borsası Bitfinex üzerinde işlenen kısa pozisyonların tespitiyle örtüşüyor. Bir balina hesabı, toplam 5.219 BTC (yaklaşık 173.000 dolar değerinde) borç aldı ve bu sayı hala artmaya devam ediyor. Kısa pozisyonların çoğu, korumasızdır. Bu konuda, blockchain araştırmacısı Wu Blockchain şöyle bir tweet attı:

Datamish verilerine göre Pekin saatiyle 13:00’ten itibaren bir hesap (veya kurum) Bitfinex’te kısa pozisyon açmak için BTC ödünç almak zorunda kaldı. 15:03 itibariyle toplam 5.219 BTC ödünç aldı ve bu sayı artmaya devam ediyor. Kısa pozisyonların çoğu korumasızdır.

Yazım sırasında Bitfinex’teki kısa pozisyonların toplam sayısı yaklaşık iki saat içinde yüzde 160 oranında arttı. Ancak Bybt verilerine göre Bitfinex’teki short’lar hala dengede bulunuyor. Bitfinex kısa sözleşmelerindeki önemli artış, Bitcoin’in mevcut düşüşüne bağlanıyor.

ETH, BNB, XRP ve ADA da düşüş yaşadı

Bitfinex’teki balina işlemi, Bitcoin’in yanı sıra büyük altcoin’lerde de düşüşe yol açtı. https://bedevaoyunhesaplari.com verilerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, son 24 saatte yüzde 8.6 düştü ve 2.178 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeriyle altıncı sırada yer alan Binance Coin (BNB), yüzde 5.3’lük kayıp yaşadı ve 317,7 dolara geriledi. Cardano (ADA) yüzde 4 oranında kayıp yaşadı. Son olarak XRP, yüzde 6.6 düşüş yaşadı ve 0,62 dolar seviyelerini gördü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.