Bu Gelişmeler Unutulmuş Altcoin’e Ralli Yaptırdı!

0

Son 24 saatlik duruma bakıldığında, piyasa değerine göre ilk 100’de yer alan bir altcoin, şaşırtıcı bir performans sergilemiş durumda. XinFin Network’ün XDC tokeni, son 24 saatte yüzde 22.24, son 7 günde ise yüzde 82 oranında yükseldi. Yazım sırasında XDC, 0.1061 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri ise 1,302,997,575 dolar. Peki, bu coin neden arttı?

XinFin Network ne işe yarar?

XinFin, kurumsal kullanıma hazır bir hibrit blockchain’dir. Platform, ortak ve özel blockchain’lerin gücünü birlikte çalışabilir akıllı sözleşmelerle birleştirir. Ayrıca blockchain, Delegated Proof of Stake (XDPoS) konsensüs algoritmasını kullanır. XinFin, küresel altyapıdaki genel açığı iyileştirmek için bockchain’i kullanmayı hedefliyor. Protokol, açık kaynaklı bir platformda topluluğun dijital varlıkları tarafından yönlendirilen eşler arası işlemleri kullanır. Bu nedenle, XinFin sınır ötesi işlemleri daha güvenli ve şeffaf hale getirir.

24 saatlik XDC grafiği

Ayrıca XinFin, küresel altyapı geliştirmedeki eşitsizlikleri ortadan kaldırmak için hükümetlerle birlikte çalışır. Sonuç olarak, blockchain, hükümetlerin sponsor görevi göremediği küresel altyapı projelerini finanse etmeye yardımcı olur. XinFin ile yatırımcılar farklı altyapı projelerini finanse etmek için teklif verebilecekler. Ayrıca blockchain, geliştiricileri ve yatırımcıları güvenli kripto paralara karşı işlem yapmalarına izin verecek şekilde bağlayabilecektir.

XinFin’in altcoin projesi neden yükseliyor?

XinFin’in yerel tokeni olan XDC, XinFin’e güç sağlayan temel yardımcı programdır. XDC, hibrit blockchain’deki merkezi olmayan uygulamalar (dApps) için mekanizma yerleştirme işleminde kullanılabiliyor. Yakın bir zamanda, XinFin topluluğu, 500 milyon XDCe tokenini yakmak için oy kullandı., 2,1 milyar, 300 milyon ve 200 milyon token yakım işleminden sonra en son gerçekleşecek olan bu yakım, 500 milyonluk XDC tokenini dolaşımdan kaldıracak. Bir sonraki yakım, XDCe arzını 2,4 milyardan 1,9 milyar tokene indirecek şekilde ayarlandı.

Ancak bu, daha çok, XDCe sözleşmesini ortadan kaldırmaya yönelik bir adım. Bu nedenle topluluk, XDCe token sahiplerini, elindekileri XDC ile takas etmeye teşvik ediyordu. XDCe, XDC’ye 1:1 oranında sabitlenmiş bir ERC-20 tokenidir. Ancak, 6 Aralık 2021’den itibaren XDCe XDC ekosistemi tarafından desteklenmeyecek. Aynı zamanda, XinFin geliştiricileri, XDC’yi birlikte çalışabilir hale getirmek için çalışıyor. Özellikle XDC’nin, Ethereum ekosistemiyle uyumlu olması planlanıyor. Bunların yanı sıra, https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz üzere Santiment, Mart ayında XDC’yi Bitcoin’den daha iyi performans gösteren bir altcoin olarak listelemişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.