Bu, Önümüzdeki Günlerde Ripple Fiyatı İçin Neden Çok Değerli?

0

Küresel kripto para piyasası, düzeltme döneminin ardından birazda olsa toparlanma imkanı buldu. Ancak, bazı altcoin’ler satış baskısıyla mücadele ediyor. Bu konuda XRP, satış baskısından kaçmayı başararak, yazının yazıldığı sıralarda 0.659 dolara ulaşmayı başardı. Finans uzmanı Saif Naqvi’nin Ripple fiyatı hakkındaki analizini inceliyoruz…

Analist, Ripple fiyatı için günlük mumları inceliyor

Son düşüşlerden, 0.633 dolar üzerinde tutunmayı başaran XRP, bir simetrik üçgenin içine sıkışmış durumda. Analist, bu bölgeden her iki yönde doğruda hareketlerin olası olduğunu düşünürken, bir önceki formasyonun ayı yanlısı olduğunu belirtiyor. Aynı zamanda, marketin trend yönünü değiştirmesi de analiste göre olası bir durum. Her iki durumda da, boğalar için zor zamanların olacağını ekleyen analist, günlük 20-SMA (kırmızı) ve 200-SMA (yeşil) ‘nın henüz yükselişe geçmediğini de vurguluyor.

Analizlerinin devamında, XRP’nin düşük dalgalı hareketlerle mücadele ettiğini aktaran Naqvi, alıcıların geri dönmesiyle, %50 Fibonacci uzatma seviyesinin (0.71 dolar) ve 200-SMA’nın üzerinde bir kapanışın modelden bir kopuşu tetikleyeceğini belirtiyor. Aynı zamanda bu hareketleri, analiste göre XRP’yi %61.8 Fibonacci seviyesine (0.775 dolar) doğru itebilir.

Bir diğer yandan, XRP’nin 50-SMA’sına (sarı) ve %78.6 Fibonacci’ye (0.85 dolar) kadar yükselebileceğini öngören analist, bu senaryonun üçgenin üst trend çizgisinden %25’lik kazançları temsil edeceğini ekliyor. Aynı zamanda son satış baskısı göz önüne alındığında, analiste göre düşüş eğilimi göz ardı edilemez. Kırmızı renkli bir tabloda, analist için en önemli destek bölgesi %23,6 Fibonacci seviyesinde bulunan 0.60 dolar bölgesi oluyor. Analist bu tahminlerine şu sonuçları ekliyor…

Analist, indikatörler eşliğinde Ripple’ı yorumluyor

Awesome Oscillator’e göre, yukarı yönlü bir kırılma için yükseliş momentumunun biriktiğini aktaran analist, Aroon yükselişinin, Aroon’un aşağısını bile geçtiğini ve piyasa dinamiklerinin alıcılara doğru kaydığının sinyalini verdiğini vurguluyor. Ancak analist göre, DMI’ya göre düşüş eğilimi hala aktif ve -DI, +DI’nın üzerinde tutunuyor, fakat iki çizgide yazının yazıldığı sıralarda birleşme eğilimi gösteriyor.

Son olarak XRP piyasasının, dalgalar yükselmeden önce 200-SMA’nın altında bir miktar yatay hareket edebileceğini belirten analist, henüz bir yükseliş eğilimine dair net bir işaret olmamasına karşın, alıcıların ilerleme kaydettiğini belirtiyor. Analistin en iyi senaryosunda XRP 0.885 dolara ulaşabilir. Ancak ayıların direksiyonda olduğu bir hafta gerçekleşirse, analiste göre XRP’nin 0.60 dolara doğru çekildiğini görebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.