“Büyük Kırılma” 5 Analist, Haftaya Altın Fiyatları İçin Bu Düzeyleri Bekliyor

0

Analistler, Kitco News’e verdiği demeçte, önemli altın fiyatları tahminlerinde bulundu. Analistler, altın’ın Federal Rezerv’in Haziran ayı para politikası toplantı tutanaklarının yayınlanmasından sonra gelecek hafta ONS başına 1.800 dolar seviyesinin üzerinde önemli bir yükseliş görebileceğini söyledi. Birlikte tahminleri inceleyelim…

Bart Melek: Bu olay, altın’da büyük bir ralliyi tetikleyebilir

Önümüzdeki hafta izlenecek en büyük olaylardan biri Federal Rezerv’in para politikası toplantı tutanakları olacak. Haziran ayı ortasında gerçekleşen toplantı, altında önemli bir düşüşü tetikledi. TD Securities küresel strateji başkanı Bart Melek Kitco News’e verdiği demeçte, “Piyasalar şahin bir eğim bekliyor ve şahin bir eğim olmadığını söyleyen her şey, insanların fiyatladığından biraz daha az. Bu durumda altın’da büyük bir ralli elde edebilirsiniz.” dedi.

Piyasa katılımcıları, son haftalarda bazı FED üyelerinin yaptığı şahin yorumların toplantı tutanaklarındaki notlarla örtüşüp örtüşmediğini yakından takip edecek. Gainesville Coins değerli metaller uzmanı Everett Millman, “FOMC toplantı tutanakları, şimdiye kadar FED’den, özellikle de daha şahin bazı FED üyelerinden duyduğumuz herhangi bir şeyle çelişiyorsa, ilginçtir” dedi.

Bart Melek: Bu gelişmeler, altın fiyatları için iyi

Altın fiyatları, karışık bir ABD istihdam raporunun ardından fiyatların bir kez daha ONS başına 1.800 dolar seviyesini kırmaya çalışmasıyla haftayı güçlü bir notla kapatıyor. Bart Melek konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Haziran ayında ekonomiye 850 bin yeni iş ekledik, ancak işsizlik oranı %5,9’a yükseldi. Katılım oranı da hala çok zayıftı, bu da FED‘in yakın zamanda para politikasını sıkılaştırması için özel bir itici güç olmadığı anlamına geliyor. Ve bu altın için iyidir. Ücret artışının yavaşladığını da görüyoruz ve bu, enflasyonun muhtemelen geçici olduğu ve FED’in oranları yükseltmeye başlaması için büyük bir neden olmadığı anlamına geliyor.

Everett Millman: Bu hala altın’ın ana itici güçlerinden biri…

Önümüzdeki hafta altın’ı çok daha yukarı taşımak için yeterli momentum olup olmadığı hala net değil. Bart Melek fiyatların önümüzdeki altı ay içinde ONS başına 1.900 dolara döneceğini düşünüyor. Bart Melek, izlenmesi gereken diğer bir etkenin de petrol fiyatlarındaki hareket olduğunu sözlerine ekledi. Everett Millman ise ilave herhangi bir fiyat artışının altın fiyatları lehine sonuçlanacağını kaydetti. Everett Millman konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

OPEC+ toplantısında ne olduğuyla ilgileniyorum. Petrol etrafındaki belirsizliğin enflasyon üzerinde büyük etkileri olabilir ve bu hala altın’ın ana itici güçlerinden biri. Üretimi sınırlamak için bir anlaşmaya varırlarsa, bu petrol fiyatlarını daha da yükseltmeli.

Sean Lusk: Bir adım ileri ve iki adım geri oldu! Altın 1.800 doları tutamadı

Everett Millman, daha yüksek petrol fiyatlarının daha yüksek enflasyona yol açtığını ve bunun altın fiyatları için olumlu olduğunu belirtti. Everett Millman “Bu kadar büyük bir OPEC+ oyuncusu olan Rusya’nın durumunda da ilginç. Rusya ekonomisi enerji piyasalarına bağımlı ve son zamanlarda altın almıyor. Petrol yükselirse, ülke ekstra fon görebilir ve muhtemelen yeniden altın almaya başlayabilir.” dedi.

Bazı analistler, altın boğaları için sinir bozucu bir zaman olduğunu belirtti. Walsh Trading eş direktörü Sean Lusk, “Bir adım ileri ve iki adım geri oldu. Altın fiyatları 1.800 doları tutamadı ve Nisan ortasındaki en düşük seviye olan 1.760 dolara geriledi. Şimdi işsizlik verileriyle karşı karşıyayız. Her şey enflasyonu haykırıyor, ancak sorun ABD dolarındaki ralli oldu.” dedi.

Sean Lusk: Temmuz ortasında geleneksel altın alım modeline geri dönüyoruz

Sean Lusk, piyasaları yorumlayarak şunları söyledi: “Altın’ın mevsimselliğinin geri gelmesi nedeniyle Temmuz için iyimser. Temmuz ortasında geleneksel altın alım modeline geri dönüyoruz. Düğün sezonu başlıyor. Alım eğilimi var. Döngüsel ticaret tekrar piyasaya giriyor.”

RJO Futures kıdemli emtia komisyoncusu Daniel Pavilonis, önümüzdeki hafta 1.820 doların üzerinde bir kırılmanın altında başka bir rallinin kapısını açacağını söyledi. Daniel Pavilonis “Altın bu seviyenin üzerinde kapanırsa, altın çok daha yükseğe çıkabilir ve hatta yeni zirveler yapabilir.” dedi.

Haftaya altın fiyatları için bu verileri izleyin!

ABD’nin Bağımsızlık Günü’nü kutlaması nedeniyle oldukça hafif bir veri haftası olacak. FED’in Çarşamba günkü toplantı tutanaklarının yanı sıra, piyasalar Salı günkü ISM imalat dışı PMI ve Perşembe günkü işsizlik başvurularını yakından takip edecek.

ING’nin uluslararası baş ekonomisti James Knightley, “ISM hizmetler endeksi muhtemelen en önemli sayı ve sektörün yeniden açılması sayesinde artan iş fırsatlarıyla çok güçlü bir şekilde büyüdüğünü göstermeli” dedi. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın tahmini için “Ünlü Ekonomistler: Altın Fiyatları Bu Seviyelere Oynuyor!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.