Call of Duty Mobile tüm istikrarları alt üst etti

0

PUBG ve Fortnite gibi yapımlar popülerliğini koruyor olsa da, kullanıcıların büyük bölümü yeni bir oyun arayışı içerisine girdi. 1 Ekim’de yayınlanan Call of Duty Mobile ile kullanıcıların bu arayışına oldukça iyi bir cevap gelmiş oldu.

Bilgisayar oyunları denildiğinde ilk akla gelen yapımlardan birisi olan ve büyük bir seriye dönüşen Call Of Duty’nin mobil versiyonu, Android ve iOS için ücretsiz olarak yayınlandı. Aradan geçen üç günün ardından indirme rakamları açıklandı.

Call Of Duty Mobile indirme rakamları açıklandı

Call Of Duty’nin mobil oyunu ilk üç günde Android ve iOS’da 35 milyondan fazla indirildi. Daha da önemlisi, 100’den fazla ülkede 1 numaralı iOS uygulaması olmayı başardı. Activision ise oyunun popülerliğini şaşırtıcı olarak nitelendirdi.

Bu başarı sonrasında “Bu inanılmaz eğlenceli bir deneyim ve yeni başlıyoruz.” ifadelerini kullanan Activision yöneticileri, “ Activision’daki takımları ve ortağımız Tencent’in TiMi Studios’unu bu harika oyun için tebrik ediyoruz” dedi.

Tabi, bunların yanı sıra oyun için her şeyin yeni başladığı bir kez daha vurgulandı. Activision oyun için planlanan onlarca içerik ve güncellemenin olduğunu, bunları yayınlamak için oldukça sabırsızlandıklarını belirtiyor. Çin, Vietnam ve Belçika’da ise bu oyuna doğrudan erişim sağlanamadığını ek bilgi olarak belirtmek isteriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.