Cambridge Üniversitesi: Madencilik 176 Ülkeden Çok Güç Çekiyor!

0

Cambridge Üniversitesi’nin yeni araştırma ve veri çalışması sonucuna göre Bitcoin ve kripto para madenciliği tüm dünyada 176 ülkeden çok daha fazla enerji tüketiyor. Kripto para birimlerinin çok sayıda insanın ilgi odağına gelmesi ve bunun çok sayıda madencilik şirketinin ve çiftliklerinin açılması ile desteklenmesine neden olması dünyadaki enerji tüketimini rekor seviyede arttırdı. Dünyada enerji tüketimi bugünkü hali ile çok sayıda insana enerji sağlayan nükleer ve termin santraller nedeniyle havayı kirletirken, aynı zamanda beraberinde birçok farklı sorunu ve hava kirliliğini getiriyor.

Cambridge Üniversitesi, Bitcoin madenciliğinin Türkiye’nin 1 yıl içerisinde tükettiği tüm enerjinin 5/1’ine tekabül ettiğini açıklarken, 176 ülkenin enerjisine bedel bir enerji çektiğini açıkladı. Bitcoin sahiplerine ve madencilere göre kripto paraların giderek çok daha fazla üretim yapsa bile bunun dünyaya herhangi bir zararı yok ve insanlar kripto para birimi madenciliği yaparak fabrikalardan daha az dünyaya zarar veriyorlar. Madencilik ile ilgili iddiaların giderek artması devlet yöneticilerini de yakın zamanda harekete geçirebilir.

*Türkiye’de madencilik yapabilen insan sayısı yüksek enerji fiyatları ve yüksek vergiler, yüksek cihaz fiyatları nedeniyle oldukça düşük durumda.

Haberin devamı: Cambridge Üniversitesi: Madencilik 176 Ülkeden Çok Enerji Çekiyor! ilk olarak Bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.