Cardano Kurucusu “Tahminim Gerçekleşti” Dedi ve Argümanlı Öngörülerde Bulundu

0

Geçtiğimiz hafta, sosyal medya üzerinde, kripto takipçilerini en çok meşgul eden konu, Cardano kurucusu Charles Hoskinson’un 1 yıl önceki tahminleri olmuştu. İddiayı tekrar alevlendiren Hoskinson, ADA’nın diğer altcoin projelerinden daha hızlı büyüdüğünü ve bütün hedeflerine adım adım ulaştığını belirtti. Twitter’ın ev sahipliğini yaptığı müzakere ise, her şeyin kayıt altında olması nedeniyle, verimli bir şekilde ilerliyor. A’dan Z’ye tüm detaylar şu şekilde…

Charles Hoskinson’un 1 yıl önceki Cardano tahmini

Bundan yaklaşık olarak bir yıl önce Charles Hoskinson, bu ayın sonunda Cardano’da yüzlerce varlık ve binlerce dApp gelişeceğini tahmin etmişti. Bu iddia da, her iki tarafın kendi bakış açılarını savunduğu kripto para birimi sosyal medya alanında inceleme ve tartışma konusu oldu. Ve şimdi, Hoskinson yanıt veriyor, eleştirmenleri hedef alan kurucu isim, onların cahil olduklarını iddia etti. Bilmemiz gereken ilk kısım ise şu şekilde…

Öncelikle Haskinson, geçen yıl Temmuz ayının sonunda, “Gelecek yıl bu zamanlar Cardano’da çalışan yüzlerce varlık, binlerce DApp, tonlarca ilginç proje ve çok sayıda benzersiz kullanım ve fayda olacağını tahmin ediyorum” şeklinde bir açıklamada bulunmuştu. Tabi, söylenenlerin dijital platform üzerinde kayıtlı kalması, tartışmaları tekrar alevlerken, elde bir çok delilin bulunmasını sağladı. Haskinson’un verdiği tarihe yaklaştığımız bu günlerde, Cardano (ADA)’yu bu kadar sevmeyenler, düşük performans gösterdiğini iddia ederek eleştirmek için hızlı davranıyorlar. Diğer yandan Cardano topluluğu projeyi şiddetle savunmaya çalışıyor.

Hoskinson son videosunda düşüncelerini dile getiriyor

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere, tartışmalara son videosuyla ağırlığını koyan Hoskinson, “Kripto medyasının ve Twitter’daki insanların, Temmuz ayı sonuna kadar Cardano’da çok sayıda varlık ve dApp olacağını tahmin ettiğim bir tweet’ten bir sorun çıkarmaya karar vermesi biraz tuhaf” ifadesinde bulundu. Hoskinson aynı zamanda, Cardano’nun tahmin ettiğini başardığına inanıyor. Kendisinin açıklamaları şu şekilde oldu:

Dürüst olmak gerekirse, aslında bu tür bir çekişe sahibiz. On binlerce varlık var. Cardano ağı genelinde 10 milyon doların üzerinde NFT satıldı. Binlercesi çıkarılmış ve her türlü ticari faaliyet var.

Hoskinson: “Cardano’nun başarısız olduğunu düşünüyorsanız cahilsiniz”

Topluluğuyla beraber ADA’nın arkasında duran Hoskinson, Cardano’nun iddia ettiği bir çok hedefe ulaştığını vurgulayarak, söylediklerinin arkasında durmaya devam etti. Ayrıca, “Cardano ile muazzam miktarda ticari ilgi, çekiş ve topluluk çabası var…. Her şey düşünüldüğünde, ekosistem oldukça sağlıklı ve yaşayabilir” şeklinde açıklama yapmanın dışında şu ifadelere de yayının yer verdi:

Geçen yılki tahminin bu zamanından bu yana, Cardano’nun nüfus büyüklüğünde üç katına çıktığını ve açıkçası çok fazla değer birikimi olduğunu gördük. Tüm alanda bir numaralı staking ağıyız, taahhütler için bir numarayız (GitHub) ve Reddit’ten Telegram’a kadar her sosyal kanalda muazzam bir nüfusa sahibiz.

Hoskinson, Cardano’nun Grayscale Trust’a girdiğinden de bahsetti

Ek olarak Hoskinson, Cardano’nun Grayscale Trust’a girdiğinden de bahsetti. Kurumsal kripto yatırım şirketi, 2 Temmuz’da Dijital Büyük Sermaye Fonuna ADA’nın eklendiğini duyurdu. ADA şu anda, Bitcoin ve Ethereum’un ardından üçüncü en en büyük fon, Haskinson durumu şu şekilde özetliyor:

Projeye eleştiri getirenler bu noktada ya yanlış bilgilendirilmiş ya da kötü niyetlidir. Cardano, en hızlı büyüyen, en istikrarlı, en olgun ve sistematik kripto para projelerinden biri olmaya devam ediyor.

Son olarak Hoskinson, ekibinin son zamanlarda kaydettiği ilerleme hakkında bir güncelleme yaptı. Stabilcoin araştırmasında ekip, 14 Temmuz’da algoritmik stablecoin belgesini yayınlayacak. Kurucusu isim gelişmeleri “Omega devam ediyor, Mithril belgesini zaten yayınladık, henüz temizlenmekte olan ve kesinleşen bir Hydra Pay belgemiz var ve yakında çıkacak.” şeklinde takipçilerine aktardı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.