Chainlink, Polkadot, MATIC: Bu Altcoin’ler İçin Satın Alma Vakti Mı?

0

Önceki yazımızda analist Biraajmaan Tamuly’in görüşleri ışığında Ethereum, Cardano ve Dogecoin için alım aralığı bölgeleri belirledik. Şimdi bu makalede ise analistin Chainlink, Polkadot ve Polygon (MATIC) tahminlerini birlikte inceleyeceğiz.

Chainlink/USDT fiyat grafiği – Kaynak: TradingView

Chainlink için satın alma zamanı geldi mi? Analist açıklıyor

Chainlink topluluğu farklı olmak için çalışırken LINK‘in pazar momentumu son birkaç hafta içinde önemli ölçüde azaldı. Yine de bir düzeltme noktasından bakıldığında analist Biraajmaan Tamuly’e göre, LINK zaten satın alma bölgesinde olabilir. Son birkaç saat içinde LINK, 20 dolar-17,5 dolarlık talep bölgesini çoktan test etti. Yapısal olarak analiste göre, bu aralıkta satın alma ideal olmalı, ancak LINK‘in talep bölgesine daha da dalması muhtemel. Biraajmaan Tamuly’e göre, kritik seviyesi 15 dolar. Bu 15 dolar seviyesi, fiyat 4 Ocak’tan beri bu aralığın altında kapanmadığından, dikkate alınması için yeterince önemli bir neden.

Kaynak: Sanbase

Aktif adresler Ekim 2020’nin 4. haftasında en son görülen en düşük seviyelere düştüğü için analiste göre Chainlink, etkinlik açısından zorlu bir pozisyon göstermiyor. Ek veriler analiste göre, LINK için ortalama yatırımcı getirilerinin geçen yıl içinde 3. en düşük seviyesine ulaştığını gösteriyor. Bununla birlikte Biraajmaan Tamuly’e göre, önceki 2 dip, güçlü bir fiyat sıçramasıyla karşılandı. Genel olarak Biraajmaan Tamuly’e göre, yatırımcıların Chainlink satın alma siparişi boyutu konusunda daha dikkatli olmaları gerekiyor.

DOT/USDT fiyat grafiği – Kaynak: TradingView

Polkadot Ethereum’un durumunu mu yansıtıyor?

Ethereum analizimiz sırasında, kritik aralığı bölge arasında olduğu için Ether için talep bölgesinin nasıl daha yaygın olduğundan bahsettik. Biraajmaan Tamuly’e göre, Polkadot için de benzer bir durum tespit edilebilir, çünkü değerlemesi yazının yayınlandığı sırada destek aralığının (20-18,5 dolar) hemen üzerinde konsolide oluyor gibi görünüyor. İdeal olarak analiste göre, talep bölgesi teknik olarak 17-14 dolar arasında, ancak 15 doların altına bir düşüş ve yakınlık büyük bir kırmızı bayrak olacak. Bu nedenle Biraajmaan Tamuly’e göre, satın alma girişleri muhtemelen kripto para 17 dolar civarında bir geri dönüşü başardıktan sonra yapılmalıdır.

Kaynak: Sanbase

Dahası Biraajmaan Tamuly’e göre, temeller ve sosyal duyarlılık, yazının yazıldığı sırada DOT için güçlü destekler değil. İşlem hacmi Biraajmaan Tamuly’e göre, 2021 yılı ortalamasının nispeten altında seyrediyor ve sosyal hacimler, piyasa duyarlılığının olmadığını gösteriyor. İyileşme gerçekleşebilirken Biraajmaan Tamuly’e göre, güçlü geri çekilmeleri zorlamak için önemli bir momentum eksikliği var gibi görünüyor.

MATIC/USDT fiyat grafiği – Kaynak: TradingView

Poligon (MATIC)‘dabaşka bir altcoin yapılanması mı öngörülüyor?

Biraajmaan Tamuly’e göre, Poligon (MATIC)’da şu anda herhangi başka altcoin yapılanması öngörülüyor. Ayrıca MATIC, 19 Mayıs çöküşünden sonra ATH seviyelerine yakın geri kazanımlar elde eden tek varlık. Ancak son 3 hafta içinde sonsuz sayıda kırmızı mum oldu. Şimdi Biraajmaan Tamuly’e göre, MATIC için talep bölgesini belirlemek daha kolay, çünkü şu anda pratik olarak iki aralık var. 

Kaynak: Sanbase

Biraajmaan Tamuly’e göre, MATIC‘in yükselişi son birkaç ayda gerçekleşti, bu nedenle ilk talep bölgesi 0,385-0,30 dolar arasında gösterilebilir. Yükselen bir fiyat yapısını korumak için Biraajmaan Tamuly’e göre, geri dönüşün 1,07 dolardan 0,75 dolara kadar olması gerekir. Kritik menzili 0,55 dolarda kalıyor, bunun ötesinde analiste göre 2. talep bölgesine ulaşma olasılığı artacak. Şimdi, proje hala yatırımcılara hitap ediyor mu? Ağ büyümesi açısından bakıldığında Biraajmaan Tamuly’e göre, oluşturulan yeni adreslerin sayısı son birkaç gün içinde büyük ölçüde düştü. 

Kaynak: Sanbase

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, proje çekişini kaybediyor gibi göründüğü için kullanıcı benimsemesi de yavaşlıyor olabilir. Biraajmaan Tamuly’e göre, MVRV oranı kapsamında MATIC kullanıcıları şu anda zararda ve ortalama MATIC sahibi ilk yatırımından 3 kat daha düşük seviyelerde. Biraajmaan Tamuly’e göre, MATIC’i 1 dolar civarında satın almak hala iyi bir uzun vadeli yatırım olarak adlandırılabilir. Ancak Biraajmaan Tamuly’e göre, mevcut talep bölgesini satın almak şüpheli olmaya devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.