CME Grup’tan Ethereum Vadelileri Muştusu

0

Kripto para sektörünün vadeli ve kaldıraçlı işlemler konusunda en büyük firmalarından birisi de CME Grup. Bünyesinde her gün milyonlarca dolarlık Bitcoin türev ve vadeli işlemi barındıran firma, bu açıldığı suları daha da genişletmek amacını taşıyor ve bu yönde hamleler yapıyor. İşte bu uğurda yapılan hamlelerden birisi Ethereum olabilir.

Firmadan yapılan açıklamada Ethereum için kullanılan ref oranının değişeceği açıklandı. Bu haber daha sonra kripto para sektöründe bir anda geniş yankı uyandırdı ve bir anda herkes bu haberi, CME Grup’un Etheruem vadeli işlemlerini getireceği şeklinde yorumladı.

Daha sonra konuyla ilgili olarak kripto para sektörünün en ünlü ve özel haber sitelerinden birisi olan The Block’ta çıkan bir makale de merak uyandırdı. Başarılı web sitesi, CME Grup’un bundan sonraki süreçte itBit adlı firmadan veri toplayacağını söyledi ve bunun aslında Ethereum vadelileri öncesinde bir haber olduğunu aktardı.

The Block’a konuyla ilgili bir açıklama yapan ismi açıklanmayan kaynak ise, olası Ethereum vadeli işlemleri için şunları söyledi:

”Elbette itBit’ten veri almak bence Ethereum vadeli işlemlerini piyasaya sürmeden önce yapılan bir ön hazırlık. Kullandıkları endeksin vadeli işlemler için uygun ve ona hazır hale gelmesini istiyorlar. Bence bunu yapacaklar ve yakın gelecekte Ethereum vadelilerini bizler de görmüş olacağız.”

CME Grup’tan Ethereum Vadelileri Müjdesi yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.