Coinexx İsimli Sitenin Yaptığı Dolandırıcılık Pes Dedirtti

0

Kripto para sektöründe yer alan ve bu sektörde öyle ya da böyle yatırım yapan kişilerin en korktuğu şeylerden birisi de dolandırıcılık olayları. Maalesef, konuyla ilgili çıkan haberlerin sayısında hiçbir azalma yaşanmazken, bu konu hakkında yapılacakların geciktirilmesi de dolandırıcıların adeta ekmeğine yağ sürüyor.

Henüz regülasyonların tam olarak oturmadığı ve diğer süreçlerin de geleneksel piyasalara kıyasla daha ‘rahat ve relax’ olduğu bir ortam, dolandırıcılar için tam bir ideal ortam oluşturuyor. İşte bu dolandırıcıların son kurbanı ise Avustralya vatandaşları olan evli bir çift oldu. Nick ve Josei Yemonas adındaki kişiler, Facebook (NASDAQ:FB) üzerindne gördükleri Coinexx.org adlı site için reklam çalışmasına kandı ve projeye toplamda 14 bin dolar yatırdı.

Yatırım yapılan miktarın ardından bir süre sonra gayet sevindirici karlar elde etmeye başlayan ikili, bu gelire güvenerek işlerinden de ayrılma kararı verdi.

Bir süre sonra işlerinden de ayrılmalarının doğal bir sonucu olarak, projeye yeteri oranda yatırım yapmamaya başlayan karı kocanın bu tutumunu fark eden dolandırıclar, ikilinin hesaplarına bloke koydu. Bu noktadan sonra hesaplarında yer alan paraya ulaşamayan ve ciddi bir şok yaşayan karı koca, dolandırıcılardan gelen mesajla iyice zor anlar yaşadı. Gönderilen mesajda şu ifadeler yer aldı:

”Coinexx aslında bir dolandırıcılıktır. Şunu size rahatlıkla söyleyebilirim ki, bu projeye dahil olan hemen herkes aslında bir dolandırıcı. Paranızı geri alma şansınız da yok. Saygılar.”

Coinexx Adlı Sitenin Yaptığı Dolandırıcılık Pes Dedirtti yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.