Corning Astra Glass duyuruldu!

0

Akıllı telefonların neredeyse tamamı senelerdir Corning Gorilla Glass’ı kullanıyorlar. Çizilmeye ve kırılmaya karşı dirençli bu camlar seneler geçtikçe daha güçlü hale geliyorlar. Şimdi Corning, farklı cihazlarda kullanılacak Astra Glass’ı duyurdu. Corning Astra Glass ekranı kullanan cihazlar 2020 yılında çıkacak.

Corning Astra Glass bir çok farklı cihazda kullanılacak

Corning uzun bir süredir telefon pazarı dışında da yer almak istiyordu. Bunun için bir çok çalışma yapan şirket, bugüne kadar final ürün piyasaya çıkarmadı. Ancak geçtiğimiz gün açıklama yayınlayan Corning, Astra Glass camları resmen duyurdu.

Astra Glass; yüksek performanslı tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve yüksek çözünürlüklü televizyonlar için geliştirildi. Farklı kullanım alanları olacak camın, sadece yüksek fiyatlı ürünlerde kullanılacağı tahmin ediliyor.

Çözünürlük veya piksel yoğunluğunu etkilemeden yüksek çözünürlüklü panelleri etkin bir biçimde koruyacak bu camlar; 8K televizyon ekranlarına uygun bir biçimde tasarlandı. Corning yöneticilerinden Ham Yim’e göre bu ekranlar, en ince televizyonlarda bile kullanılabilecek. Ekran, ince televizyonlara, tabletlere ve dizüstü bilgisayarlara ekstra bir kalınlık sağlamayacak.

Corning Astra Glass ekrana sahip televizyon, tablet ve dizüstü bilgisayarların 2019 yılı içerisinde tanıtılması, 2020 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu ekranların sadece yüksek fiyat etiketine sahip ürünler ile çıkacağı belirtiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.