Craig Wright’tan U Dönüşü

0

Görünüşe göre, Bitcoin’in gizemli yaratıcısı Satoshi Nakomoto, en azından bir süre daha gizemli bir şekilde kalmaya devam edecek çünkü Craig Wright, başta söylediği şeyleri şu an için sunamayacağını ifade ederek tam bir U dönüşünün altına imza attı.

Aslında Wright’ı yakındna tanıyan ve haberleri de yakından takip eden kişiler için bu durum pek de sürpriz değil çünkü bu şekilde söylemler daha önce de bu isim tarafından bizzat yapılmış ancak onların da sonucunda hiçbir şey olmamıştı.

Bu hamlelerinden dolayı kripto para sektöründe sahte Satoshi anlamına gelen Faketoshi ismiyle anılan Bitcoin SV’nin kurucu ismi, mahkemede yaptığı açıklamada sahip olduğuun iddia ettiği Bitcoin adreslerini açıklamayacağını söyledi.

Bitcoin’in ilk kuruu üyelerinden birisi olduğu iddia edilen David Kleiman’ın ölümünden sonra, Kleiman’ın davacıları tarafından mahkemeye verilen Wright’a, şu an için piyasa değeri 5 milyar olan Bitcoin çaldığı iddiası atılmıştı. Bu iddialar her ne kadar doğrulanmasa da, Wright mahkemede bu Bitcoin’lerin haklı sahibinin kendisi olduğunu iddia etmiş ve Satoshi olduğunu kanıtlayacağını söylemişti.

Mahkemenin ona verdiği süre ise doldu ve bu aşamada Wright, beklenen adres bildirimlerini yapmadı. Pek de sürpriz bir gelişme değil gibi..

Craig Wright’tan U Dönüşü yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.