“Daha Fazla Tasfiye” Analistler, Altın Fiyatları İçin Bu Tabanlara İşaret Etti!

0

Altın fiyatları, geniş tabanlı satış baskısı finansal piyasaları vururken dalgayla mücadele ediyor. Ancak herkes fiyatların yükselmeye devam edebileceğine inanmıyor.

Georgette Boele: Altın fiyatları 1.771 dolar olacak ve 2022’de 1.600 dolara düşecek

Çarşamba günü bir raporda ABN AMRO kıdemli değerli metaller stratejisti Georgette Boele, ortalama altın fiyatının ONS başına 1.771 dolar olacağını ve fiyatların 2022’de ONS başına ortalama 1.600 dolara düşeceği yönündeki altın tahminini yineledi. Georgette Boele, altın fiyatları 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmayı başarırken, ABD ekonomik toparlanmasının ivme kazanmaya devam etmesi nedeniyle kıymetli metalin zorluklarla karşılaşabileceğini de sözlerine ekledi. Georgette Boele konuya yönelik şunları söyledi:

Hala altın’ın ucuz olmadığı ve daha fazla pozisyon tasfiyesine ihtiyaç olduğu görüşüne sahibiz. Bu, güçlü ABD ekonomisine ve ABD reel getirilerindeki toparlanmaya bağlı olarak ABD dolarının mütevazı bir hızda artacağı görüşümüze dayanıyor. Yapısal olarak daha yüksek enflasyondan korkan kampta değiliz. Bu kamp, ​​ABD reel getirilerinde mütevazı bir artış beklerken, daha düşük ABD reel getirileri öngörüyor.

Casper Burgering: Fiyat oynaklığı, ekonomiler tamamen yeniden açılana kadar yüksek kalıyor

Düşüş görünümü, altın fiyatlarının ONS başına 1.850 doların üzerinde ilk desteği tutmayı başardığı için geliyor. Bu aynı zamanda değerli metalin 200 günlük hareketli ortalamasını da temsil ediyor. Altın piyasası, Çarşamba günü olumlu hisse fiyatı hareketleri gören birkaç varlıktan biri olurken, diğer emtialar geniş satışlar gösteriyor. Haziran ayı altın vadeli işlemleri son olarak %0.59 artışla 1.879 dolardan işlem gördü. Dow Jones Industrial Average Kuzey Amerika seansını 400 puan düşüşle 33.636’ya açtı.

ABD Hazineleri, satış baskısının ortasında bir güvenli liman teklifi bile yakalayamıyor. ABD’nin 10 yıllık tahvilleri şu an %1,64 seviyesinde işlem görüyor ve gün içinde değişmedi. ABN AMRO altın ve gümüşte düşüş yaşarken, Hollanda bankası bakır ve alüminyum gibi baz metaller konusunda biraz daha iyimser. Endüstriyel metal ekonomisti Casper Burgering, küresel ekonomik büyümenin 2021 yılına kadar baz metal fiyatlarını desteklemeye devam edeceğini söyledi. Casper Burgering konuya yönelik şunları söyledi:

Fiyatların 3-2021’inci çeyreğine kadar mevcut seviyelerden biraz yumuşayacağını düşünüyoruz, ancak nispeten yüksek kalmaya devam edecek. Fiyat oynaklığı, ekonomiler tamamen yeniden açılana kadar yüksek kalıyor.

Jim Wyckoff: Diğer her şey çökerken altın fiyatları yükseliyor! 1.900 dolar hemen köşede

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, riskli varlıklar Çarşamba günü düşerken, altın fiyatları nihayet güvenli bir liman teklifi ve rallileri yakaladı. Kitco News’in kıdemli analisti Jim Wyckoff, piyasaları yorumladı ve hala altın’ın yükselişte olduğunu söyledi. Analist, “Diğer her şey çökerken altın fiyatları yükseliyor! 1.900 dolar hemen köşede” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.