Datalar Konuşuyor: SHIB, Yeni Dogecoin Olacaktı Ama…

0

SHIB etiketi ile bilinen Shiba Inu’nun yeni nesil Dogecoin olabileceğini düşünen epeyce insan kripto para topluluğunda yer alıyor. Dahası, Elon Musk yeni bir Shiba aradığını söyledikten sonra çılgınlığı başlatırken, topluluk SHIB’de daha fazla yükseliş beklentisi içerisine giriyor. Ancak Kriptokoin.com olarak baktığımızda adres etkinliği ve sosyal duyarlılığın o zamandan beri hızla azaldığını görüyoruz.

Shiba Inu (SHIB) adres etkinliği ve sosyal duyarlılık düşüyor

Santiment’e göre, insanlar SHIB’in Mayıs ayı başlarında yeni bir DOGE olmasını bekliyordu. Öyle büyük bir beklenti içerisine girilmesine rağmen acaba gerçekten böyle bir umudun olup olmadığı şimdilerde sorgulanıyor.  Ancak Sosyal Hacim, Sosyal Duyarlılık, Aktif Adresler, Ağ Kâr Kaybı gibi bazı veri metriklerine dayanarak, sosyal hacmin azaldığı görülüyor.

İlk ani artış muhtemelen Elon’un bir Shiba köpeği aradığını söylediğinde yaşandı. Bu duyurunun ardından  kripto para topluluğu adeta çılgına döndü. Muhtemelen bu koin için zirveler yaşanmasının nedeni de bu. Çünkü Elon, Twitter’da “Shiba” kelimesinden bahsedince zaten bir bütün olarak kripto para birimine topluluk yöneldi.

Topluluk heyecanı da düşüşe geçti

Sosyal duyarlılığın ve heyecanın düşüşe geçmesi elbette ki fiyata etki eden bir unsur olarak karşımıza çıkabiliyor. Peki bu durum gerçekten de kötü bir duruma mı işaret ediyor? Kripto para birimi dünyasındaki fiyat hareketlerine bakıldığında elbette daha kötüsü de söz konusu olabilir. Fiyat artışları ile birlikte etkili düşüşlerin olduğunu 2018 ve 2019 yılındaki hareketlerde kripto para camiası tecrübe etti. Bu yüzden hareketlilik ve volatilite konusuna pek yabancı değiller.

Aktivite açısından da bakıldığında hala SHIB, Ethereum’daki aktiviteye göre ilk 10 kripto para birimi içerisinde yer alıyor. Böylesi bir durum yükseliş beklentisinin de bir işareti sayılabilir. Muhtemelen kripto para birimi SHIB için de mevcut durum böylesi bir şey olabilir. Ancak şu soruyu da akıldan çıkarmamak gerekiyor:  Hype öldüğünde bir kripto paraya ne olur?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.