DECENT’in HackXLR8 Uğraşı Kazananı Blockget Ekibi Blockchain ile Kağıt Dokümanlara Son Verdi

0

BTC MAGAZİN – Kripto para haberleri, Bitcoin haberleri, ethereum haberleri, Blockchain haberleri, kripto para analizleri ve uzmanlardan piyasa yorumları

Blockget Takımı, Londra, İngiltere’de gerçekleşen DECENT’in HackXLR8 yazılım yarışması etkinliğinde ki mücadelenin galibi seçildi. Ekip, genel olarak ikinci sırayı aldı ve DECENT’in DCore platformu üzerinden IPFS kullanarak kağıt belgelerin kaldırılması ve kaydileştirilip Blokchain‘de saklanmasını sağlayacak bir proje sunarak DECENT’in blok zinciri mücadelesini kazandı.

DECENT Ekibi ve Blockget Takımı

HackXLR8 2019 adını taşıyan yazılım yarışması, Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May tarafından 10 Haziran Pazartesi günü açılmış olan Londra Teknik Haftası‘nın bir parçasıydı. Yarışmacılar önde gelen üç teknolojik alandan birini seçme seçeneğine sahipti: AI, IoT (Nesnelerin İnterneti) ve Blockchain.

Blockget’in projesinin çözümü, belgeleri taramak ve amaçsız kağıt harcanmasını önlemek için kolay bir yol sergiledi. DECENT DCore’un IPFS (P2P dosya depolama ağı) ve NFT’lerin (Non-fungible token) yerel entegrasyonu sayesinde, ekip, fikrin gerçekleştirilmesini üç basit adım kullanarak koşullandırdı: Blockget, mobil uygulaması içindeki bir şablonu kullanarak bir dosyayı taramak, dosyayı IPFS üzerinden kalıcı olarak depolamak ve SCore aracılığıyla benzersiz bir kimlik atamak.

Takımın gerçek zamanlı demo içeren son aşaması boyunca, geliştiriciler Hellema Ibrahim, George McKinney ve tasarımcı Trevor Oakley, “2012’nin tamamında yedi milyon hissedarın fiziksel kağıt belgeler kullandığını” belirterek, projelerinin anlaşılmasına yol açan kritik gücü açıkladı. AB’nin de desteklediği “kaydileştirme” süreci boyunca, projenin ilkesi, analog bir ortamdaki bilgileri dijital formatlara dönüştürmek ve bunları DCore blok zincirinde güvenli bir şekilde saklamaktır.

Blockget’ın kazandığı £ 1,000 nakit para ödülüydü ve DECENT’in son DCube lansmanının bir parçası olarak proje tasarımı oldu. Teknik, finansal ve ticari açılardan gelecek vaat eden Blockchain projelerini desteklemeye ve yönlendirmeye odaklanan bir hizmet.

DECENT’in İnovasyon Başkanı Michal Geci, şirketin başarılı projelerini sunuyor.

Genel ödül havuzundan, yazılım yarışmasının ana ödülü Bloxis’e (kullanıcıların etkileşimli panolar aracılığıyla dApp’lerini görüntülemelerine ve bunlarla etkileşime geçmelerine olanak tanıyan blok zinciri tabanlı bir platform) verildi. Ekip, bunun her dApp’a “özel” bir mobil tarayıcı aracılığıyla bireysel olarak erişmeye çalışırken ki hayal kırıklığını önlemek için olduğunu ilan etti. Bu nedenle, birleşik platform, kullanıcıların, ek bir eklenti gerektirmeden, tarayıcılar tarafından sunulan tam dApp deneyimlerine giriş yapmalarını mümkün kılıyor.

Blockget ile birlikte DECENT’in DCube tasarım ödülünü kazanan şirket, ekibe sürekli destek vermeyi ve Blockget’in projesinin gelecekte başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olmayı planlıyor.

The post DECENT’in HackXLR8 Mücadelesi Kazananı Blockget Takımı Blockchain ile Kağıt Dokümanlara Son Verdi appeared first on BTC MAGAZİN.

Continue reading on BTCMagazin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.