Dedektifli yeni bir RPG tecrübesi: Disco Elysium

0

Dedektif oyunlarını seviyorsanız bir de bunun yanında RPG deneyimi yaşamak istiyorsanız, farklı bir alternatif olarak karşımıza  Disco Elysium, çıkıyor. Bir fragman ile ekim ayında çıkacağını duyurulan oyunun gerçekten de diğer oyunlardan farklı olduğunu görüyoruz. 60 saatlik dev bir oynanış süresiyle ise oyunseverleri tatmin edecek gibi duruyor.

Farklı bir RPG deneyimi Disco Elysium

Oyunun yayınlanan resmi fragmanında soluk kahverengi grafiklerin hakim olduğunu görüyoruz. Bu da dedektif temalı oyunun havasına oldukça uygun, oyun rol yapma oyunu olduğu için gerçekçilikten de besleniyor. Dava dosyalarını çözdüğünüz ve insanalara yardım ettiğiniz bölümlerin yanında bir de aşk gibi insani bir duyguyu da yaşayabiliyorsunuz.

Oyunun geliştirici tarafında İngiltere merkezli ZA/UM yer alıyor. Oyunda geliştirmelerin yer alıyor olması ve şehri istediğiniz zaman keşfedebiliyor olmanız, 15 Ekim’de sizi Disco Elysium’u denemeye itebilir. PC tarafında satışa sunulacak olan oyunun Steam üzerinden istek listesine ekleyerek satışa sunulduğunda direkt ulaşabilirsiniz. Ancak belirtmeden geçmeyelim oyunun Türkçe dil desteği henüz bulunmuyor.

Oyunu incelemek için Steam sayfasına bakabilirsiniz.

Oyunun yayınlanan fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.