Denizli’de Üretilen Yerli Taşınabilir Oyun “Water Shooty” Amerika’da Dikkatleri Üzerine Çekti

0

WATER SHOOTY AMERİKA’DA BİRİNCİ SIRAYA YERLEŞTİ!WATER SHOOTY AMERİKA’DA BİRİNCİ SIRAYA YERLEŞTİ!

Türkiye son yıllarda mobil oyun sektöründe adından oldukça fazla söz ettiriyor. Gram Games, Masomo, Peak Games gibi yüz milyonlarca dolara satın alınan mobil oyun şirketlerinin yanı sıra Ruby Games, Suji Games, Ponyom Games gibi listelerde en üste tırmanan oyunlar üretebilen stüdyolar, Rollic ve Good Job Games gibi art arda hit oyun yayınlayabilen yayıncı firmalar sektörün potansiyelini gözler önüne seriyor.

Tiplay Studio Hakkında

6 yıldır bireysel oyun geliştiren Ahmet Öney’in Pamukkale Teknokent’de şirketleri bulunan bilişim girişimcisi Osman Tutum ile ortaya çıkardıkları inisiyatif yollarının girişimci, eğitmen ve mühendis Umut Ermeç ile kesişmesi ile bir oyun şirketine evrildi. Ahmet Öney(Kurucu Ortak – Proje Direktörü), Osman Tutum (Kurucu Ortak – Yönetim Kurulu Başkanı) ve Mehmet Umut Ermeç (Kurucu Ortak – Genel Müdür) tarafından Temmuz 2019’da  milyonlarca kişiye keyifli vakit geçirtecek eğlenceli mobil oyunlar yapma gayesiyle resmen faaliyete geçirilen tiplay studio oyun sektöründe global bir marka olmayı hedeflemektedir. Dünyaca bilinen başarılı bir startup amacının yanı sıra öncelikle Denizli ve çevre illerdeki oyun girişimci ve geliştiricilerine destek olarak oyun sektörü ekosisteminin de merkezi olmayı hedeflemektedir.

(MOGLAB) Mobil Oyun Geliştirme Laboratuvarı Nedir?

Üç Denizlili girişimci tarafından Denizli’de kurulan ve çok kısa sürede başarıyı yakalayan tiplay studio bu potansiyelin sadece üç büyük şehir ile sınırlı olmadığını göstermiş oldu. Anadolu’nun dört bir köşesinde faaliyet gösteren oyun geliştirici birey ve firmaların doğru adımları atarak uluslararası düzeyde başarı yakalayabileceğine inanan tiplay studio ekibi bu amaç için geçtiğimiz Ağustos ayında Mobil Oyun Geliştirme Laboratuvarı (MOGLAB) adlı bir ivmelendirici programı hayata geçirdi. Öncelikli olarak Denizli ve komşu illerde yaşayan mobil oyun geliştiricilere profesyonel, teknik ve maddi destek sağlayan MOGLAB yoğun talep yüzünden kabulünü dondurduğu başvuruları önümüzdeki aylarda tekrar açmaya hazırlanıyor.

tiplay studio

Web: www.tiplay studio.com

Anadolu Mobil Oyun Geliştiricileri Facebook Grubu’na Katılın!

Anadolu Mobil Oyun Geliştiricileri LinkedIn Grubu’na Katılın!

PlayStore: Water Shooty 

AppStore: Water Shooty

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.