“Dogecoin Katili” Olan Bu 5 Altcoin’de Dumping!

0

Dogecoin taklitçileri, en son piyasa düzeltmesini takiben zor zamanlar geçiriyor. Çoğu, ATH’den bu yana değerlerinin %70’inden fazlasını kaybetti. Kripto para piyasası, geçen hafta toplu olarak büyük bir düzeltme yaşadı. Bitcoin’in fiyatı 40 bin doların altına düştü ve tüm altcoinler de bu düşüşü takip etti. Bununla birlikte, bazıları diğerlerinden daha fazla geri çekildi. Dogecoin taklitçileri şimdi kan kaybediyor ve buradan çıkarılması gereken önemli dersler bulunuyor.

Dogecoin katili olan Altcoin’ler

10 günden daha kısa bir süre önce, Dogecoin taklitçisi alıcıları, bazıları beş veya altı haneli yüzde artışlar aralığında olmak üzere büyük kazançları kutluyorlardı.bedevaoyunhesaplari.com olarak bildirdiğimiz gibi, 2021’de şimdiye kadar muazzam bir artış gösteren DOGE’yi taklit eden kripto paraların sayısında ani bir artış oldu.  Shiba Inu (SHIB), bu örneklerden biri. Ancak şimdi, tüm taklit kripto para birimleri düşüyor. Tüm piyasanın ciddi bir düzeltmeden geçtiği doğrudur. Yine de, bu kripto paraların kayıpları çok daha önemli bir duruma işaret ediyor. Ayrıca bu koin’lerin artık iyileşme şansı da zor gözüküyor. Bu durumu daha da netleştirmek için, yaklaşık bir hafta önce ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyelerinden bu yana bazı popüler DOGE klonlarının ne kadar değer kaybettiğini görelim.

  • Shiba Inu (SHIB) ATH’den bu yana %65 düştü.
  • Dogeswap (DOGES) ATH’den bu yana %94 düştü.
  • DogeFi (DOGEFI) ATH’den bu yana %92,3 düştü.
  • Husky (HUSKY) ATH’den bu yana %90.4 düştü.
  • Shiba Pup (SHIBAPUP) ATH’den bu yana %93,2 düştü.

Çıkarılacak dersler?

Dikkate alınması gereken ilk ve en bariz şey, piyasanın her zaman yükselmeyeceğidir. Yatırımcılar kar elde ettikçe veya portföylerini yeniden dengeledikçe doğal olarak düzeltmelere gider. Piyasanın tamamında mevcut düzeltmeyi görmemizin ana nedeni budur. Bununla birlikte, Bitcoin’deki bir düzeltme ile, kaçınılmaz olarak yok olmaya mahkum geçici bir trendden yararlanmak için yaratılan, kesinlikle hiçbir içsel ve net değeri olmayan Dogecoin taklidi kripto paralardaki bir düzeltme arasında önemli bir fark vardır. Anlaşılması gereken şey, bu tür kripto para birimlerine “yatırım” diye bir şey olmadığıdır.  Trendin sıcak olduğu ve fiyatların arttığı her şey eğlenceli ve oyun olsa da, ticaretin sıfır toplamlı bir oyun olduğunu hatırlamak da önemlidir. Bu, birinin satın alması için bir başkasının satması gerektiği anlamına gelir. Çoğu zaman, piyasayı çok az anlayan veya hiç bilmeyen yatırımcıların çoğu zirveye yakın satın alma eğilimindedir.  Bununla birlikte, piyasalar depolanmaya başladığında, temeli olmayan koin’lerin iyileşme olasılığı düşüktür. Her durumda, buradaki kilit noktalar, sağlam temeller olmadan varlıklara yatırım yapmamak, açık bir şekilde kısa vadeli bir eğilim sürerken çok dikkatli olmak, doğru araştırma yapmak ve dolandırıcılıklardan uzak durmak olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.