Dogecoin Milyoneri, 1 Milyon DOGE Veriyor!

0

Cumartesi günü yayınlanacak olan NFT tabanlı Million Doge Disco’nun beta sürümü, 1 milyondan fazla Dogecoin dağıtacak. Merkezi Olmayan Dans Partisi’nin (DDP) ortak mucitlerinden biri olan Gary Lachance, 1 milyonla DOGE ile etkinliğe en büyük desteği veren isim oluyor.

Milyoner, 1 milyon Dogecoin dağıtacak

Etkinliği yakından takip eden kripto yazarı Daniel Kuhn, bir arttırılmış gerçeklik oyunu olan Million Doge Disco’nun, popüler oyunlardan Pokemon Go ve DDP gibi artırılmış gerçeklik (AR) oyunlarının bir benzeri olduğunu söylüyor. Gerçekliğe yakın olması adına kullanılan NFT teknolojisi, yazarın belirttiği üzere sanal gerçeklik oyunlarının karakterlerini ve eşyalarını eşsiz hale getirmekte kullanılacak. Bu sayede, oyunun içerisinde oluşacak dev ekonomi ile oyuncular sanal dünyada sahip oldukları eşyaları nakite çevirebilecek.

Ek olarak, oyun içerisinde dağıtılmak üzere, milyoner Lachance tarafından 260.000 dolar bağışlandı. Bu miktar oyuncular için sanal dünyada gerçek bir fon oluşturacak. Bağışını tamamen gönüllü şekilde yaptığını bildiren milyoner destekçi, Dogecoin için “bu benim Dogecoin’lerimin çoğunluğu gibi; Bunu verdiğimde milyoner olmayacağım” şeklinde, göndermeli bir açıklamada bulundu.

Lachance Dogecoin (DOGE)’in ilk destekçilerinden

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, 2013’ten bu yana yatırımcılarına milyon dolarlar kazandıran Dogecoin, 32 milyar dolarlık piyasa değeri ve sadık hayran kitlesi ile büyümeye devam ediyor. 1 milyon DOGE’un sahibi Lachance ise “memecoin” DOGE’un ilk destekçilerinden birisiydi. Bu nedenle, popüler Altcoin DOGE’a büyük saygı duyan Lachance, “Sonunda Bitcoin’in komik ve saçma bir versiyonu var, bu iyi bir şey gibi” açıklamasıyla, Dogecoin’e olan saygısını yeniledi.

Dogecoin’in kültüründe paylaşmak var

Piyasayı yakından takip eden yazar Daniel Kuhn’a göre, şaka temalı olarak oluşturulmuş olmasına rağmen DOGE, internete özgü bir para birimi olarak faydalar sunan bir kripto para birimidir. Aynı zamanda sınırsız arza sahip olması, Dogecoin’in bolca harcanmasını teşvik etmektedir. Sosyal medya platformu Reddit üzerinden, bahşiş vermek ve yardım etmek için resmi para birimi olarak kullanılan Dogecoin, aynı zamanda son yılların en karlı yatırım araçlarından birisi olarak biliniyor.

Proje BLOCKv üzerine inşa ediliyor

Yukarıdaki kullanım alanları dışında proje, AR (Arttırılmış gerçeklik) geliştirme platformu BLOCKv üzerine inşa edilecek. Platformun aynı zamanda Ethereum katman 2 çözümü Poligon ve Dogecoin Blockchain’iyle de bağlantılı olacak. Oyun içerisinde tokenize edilmiş Dogecoin’ler kullanılacak. Lachance, bu konuda “sadece bir tıklama ile gerçek paralarla işlem yapılabilecek” vaadinde bulunuyor.

Son olarak, Million Doge Disco platformu, aynı zamanda ender eşyaların bulunduğu, değerli bir oyun olacak. Milyoner destekçi Gary Lachance’ın 1 milyon DOGE ile başlattığı ekonomi çarkından, oyuncular, oyun içi eşyalarla kazanç sağlayabilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.