Dogecoin Milyoneri İşini Bıraktı! Bakın Artık Ne Yapıyor…

0

CNBC, meme-coin Dogecoin (DOGE) sayesinde kısa süre önce milyoner olan ve hatta fiyatın düşmeye başladığı tek bir günde yatırımından 167.000 dolar kaybeden 33 yaşındaki Glauber Contessoto’nun hikayesini takip etmeye devam ediyor. Yeni ortaya çıkan hikaye, bu YouTuber’ın günlük işini bıraktığını ve YouTube kanalından geçindiğini, Dogecoin’de ödeme aldığını ve düşüşte daha fazlasını satın aldığını söylüyor.

Dogecoin milyoneri işini bıraktı, şimdi DOGE ile ödeme alıyor

Haziran ayında Contessoto, kişisel markasını “Dogecoin milyoneri” olarak büyütmek için Los Angeles’taki bir müzik şirketindeki günlük işinden istifa etti ve sosyal medyadaki varlığını artırmaya odaklandı. Şimdi, YouYube kanalından ve web sitesinde “merch” satarak geçimini sağlıyor. Ayrıca kripto projeleri için sosyal medyada ücretli tanıtımlar yapıyor ve ücretinin DOGE olarak ödenmesi talep ediliyor.

Örneğin, yeni bir blockchain projesi için tanıtım videosu hazırlaması için kendisine 25.000 dolar ödenecek ve bu parayı kripto olarak alacak. Bu miktarın yarısı zaten kendisine önceden ödeniyor ve geri kalanı, video tamamlanıp teslim edilir edilmez kendisine gönderilecek. Milyoner ayrıca CNBC’ye başka bir kripto projesinden 28.000 dolar değerinde DOGE aldığını söyledi ve bunun çalıştığı zamanki maaşından 6 kat daha fazla olduğunu itiraf etti.

Contessoto’nun kısa hikayesi

Elon Musk tweet’lerinin yüksek volatiliteye yol açmasına rağmen Contessoto, Dogecoin’lerinin tasarruf hesabı olduğuna inanıyor ve ne olursa olsun elinde tutuyor. Örneğin daha bugün Elon Musk, yeni bir Dogecoin meme’i paylaştı ve fiyat düşüşe geçti. Daha önce, https://bedevaoyunhesaplari.com olarak, Glauber Contessoto’nun 5 Şubat’ta Dogecoin’e 250.000 dolar yatırım yaptığını bildirmiştik.

Coin’in fiyatı 15 Nisan’da yükseldiğinde, bu miktar 1 milyon dolara dönüştü. Mayıs ortasındaki DOGE rallisinin fiyatı 0,73 dolar seviyesine yükseltmesinden sonra, Contessoto’nun meme-coin varlıklarının değeri 2 milyon doların üzerine çıktı. Ancak bundan sonra DOGE’un fiyatı düşmeye başladı ve bu durum, Contessoto’nun bir günde 167.000 dolar kaybetmesine neden oldu. 23 Haziran’da YouTuber’ın toplam DOGE varlıkları 830.000.000 dolar değerindeydi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.