Dogecoin Musk Müziğiyle Dans Etmeyi Bıraktı! Artık Ne Olacak?

0

Meme-coin’lerin lideri olan Dogecoin (DOGE), son birkaç gündür bir çıkmazın ortasındaydı. Altıncı en büyük kripto para, yazım sırasında 0.24 dolardan işlem görüyor, son 30 günde yüzde 37’lik bir değer kaybı yaşamış durumda. Ancak, fiyatı geçtiğimiz yıl boyunca yüzde 10.000’in üzerinde arttı. Yine de, genel resme bakıldığında, DOGE’un çekiciliğini yitirdiği düşünülebilir.

Kritik Dogecoin metrikleri neler gösteriyor?

Dogecoin’in (DOGE) fiyatının ve sosyal hacimlerinin arasındaki bağlantı, Mayıs ortasından bu yana azalmakta. Hatta sosyal hacim, son günlerde oldukça durgundu. Ek olarak, Mayıs ayı ile karşılaştırıldığında Dogecoin’in sosyal hakimiyeti de büyük ölçüde azaldı. Sonuç olarak, sosyal medya “şaka parasına” herhangi bir ralli sağlayamadı. Uzmanlara göre Dogecoin ayrıca kendisini piyasa merkezli gelişmelerden çekti ve monoton ruh halini uzattı. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz üzere kripto borsası Coinbase, Mayıs ayında DOGE’u listelemişti. Ancak bu durum da altcoin fiyatında pek bir olumlu etki sağlamadı.

Ek olarak IntoTheBlock verileri, DOGE’a yönelik piyasa algısının “çoğunlukla düşüş eğiliminde” olduğunun altını çiziyor. Ortalama işlem büyüklüğü de Haziran ayının başına doğru 1.684.809.74 dolar iken, 90.497.08 dolara kadar düştü. Ancak bu sıkıcı ortama rağmen, aracı kurum Robinhood kısa süre önce ilk çeyrekte toplam kripto para gelirinin %34’ünün Dogecoin ticaretinden geldiğini açıkladı.

Analist: DOGE’un sıfıra düşmesini bekleyin

Şimdi bir Seeking Alpha analisti, Dogecoin’in balonunun dördüncü aşamasına zaten girdiğini ve “toplam sermaye kaybı” ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu iddia etti. Hatta yatırımcıları temkinli ve düşünceli olmaları konusunda da uyardı ve ekledi:

Dogecoin’in bu yıl 0 dolara düşmesini ve yavaş bir şekilde ölmesini bekleyin.

Analist ayrıca Muhtemelen, son zamanlardaki hiçbir gelişmenin, Elon Musk’ın “katalizatör” tweetlerinin bile, DOGE’a bir yükseliş trendi güvencesi sağlamadığına dikkat çekti. “Kısa vadede Musk’ın müziğiyle dans etmeyi seven şaka parası bunu da yapmayı bıraktı. Belki de DOGE artık kimsenin kuklası değildir!” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.