Dolandırılan Kripto Para Yatırımcısı İntihar Etti

0

Kripto para sektörünün önündeki en büyük engellerden birisi de dolandırıcılar. Türlü yalanlar ile kendi zimmetlerine para geçiren bu kişileri durdurmak da pek kolay değil. Çünkü sektördeki regülasyonlar her ne kadar sıkı bir çalışma yapılsa da, hiç yeterli değil ve bu da dolandırıcların adeta ekmeğine yağ sürüyor.

Bu olayın son kurbanı ise bir kadın yatırımcı oldu. TRON ve Bittorrent adlı şirketler ile bağlantılı olduklarını öne süren dolandırcılar, saadet zinciri şeması için yatırımcılardan para toplamaya başladı ve sonucunda bu dolandırcılığın hedefi olan bir kadın, intihar ederek yaşamına son verdi.

TRON ve Bittorrent ile ilişkili oldukları iddiası ile yatırımcılara reklam yapan ve toplamda 200 milyon Çin Yuan’ı toplayan yatırımcılar, yaklaşık 30 milyon dolara gelen bu miktar ile bir anda kaçtı.

Aniden kepenk kapatan bu organizasyon ile ilgili olarak TRON kurucusu Justin Sun da konuştu ve bu tarz bir yapı ile hiçbir şekilde bir ilgisi olmadığını söyledi.

Yine bu yaşanan dolandırıcılık vakasının ardından Xia Bing adlı kadın yatırımcı, intihar etti. Çin’in Whatsapp’ı olarak nitelendirebileceğimiz We Chat platformunda viral olan bu fotoğrafa göre, Bing birkaç not ve fotoğraf ile bu dolandırıcılık vakasının ardından yaşamına son verdi. Talihsiz kadının bu projeye yatırım yapmak için borç para aldığı da söyleniyor.

Dolandırılan Kripto Para Yatırımcısı İntihar Etti yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.