Duke Nukem Sineması Geliyor

0

Oyun sektöründen film sektörüne geçiş yapan markaların arasında Duke Nukem de katılıyor. The Hollywood Reporter tarafından aktarılan bilgiye göre, Duke Nukem filmi geliyor. Detaylar haberimizde.

Bildiğiniz gibi Duke Nukem, 1996 yılında isim değiştirerek 3D Realms olan ve 2011 yılında da Gearbox tarafından satın alınan Apogee Software tarafından yaratılmıştı. 1991 yılında satışa sunulan ilk oyunun ardından, 2016 yılında çıkan Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour dahil farklı platformlarda birçok farklı oyun ile boy göstermişti. 1996 yılından bu yana üç boyutlu oyunlar ile karşımıza çıkan seri, klasik aksiyon filmlerinden ilham alınarak oluşturulan başrol karakteri ve yaptığı sayısız göndermeler ile büyük beğeni toplamıştı.

Duke Nukem Filmi için Düğmeye Basıldı

Tarihinde on dört yıllık geliştirilme sürecinin ardından yaptığı çıkışı ile tam bir fiyasko olarak nitelendirilen Duke Nukem Forever gibi bir lekenin bulunduğu seri, şimdi de beyaz perdede karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Bir hatırlatma yapmak gerekirse, ilk olarak dört yıl önce Paramount şirketi tarafından hazırlık aşamasında olan film uyarlamasından bahsedilmişti. Hatta başrol karakteri için de John Cena düşünülüyordu. Ne var ki sonradan rafa kaldırılmıştı. Haliyle bu, tamamıyla yeni bir proje olacak.

The Hollywood Reporter tarafından aktarılana göre, filmin hakları Legendary Entertainment tarafından satın alınmış. Cobra Kai yapımcıları Josh Heald, Jon Hurwitz ve Hayden Schlossberg’ün ve bu isimlere katılan Assassin’s Creed filmi yapımcılarından Jean Julien Baronnet’in projenin başına getirildiği uyarlama için nihai kadro ve tarih verilmiş değil. Gelişmeleri takipte olacağız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.