“Dumping Sürebilir”: Tüm Gözler Artık Bu Bitcoin Balinalarında!

0

Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.900 dolardan art arda keskin düzeltilmesi, yatırımcı duyarlılığını en azından kısa vadede negatife çevirdi. Basın zamanında, BTC son 24 saatte ufak düşüşlerle 35.100 dolar civarında işlem görüyor. Peki balinalar ne yapıyor ve şimdi BTC için neler beklenmeli?

Tüm gözler şimdi Bitfinex balinalarında! Neler olabilir?

Bu dumping’in yakın gelecekte Bitcoin fiyatının 30.000 doların altına düşmesine neden olacağına dair birçok görüş var. Piyasa hareketine geri dönersek, altcoin’lerin bugünkü fiyatının büyük bir farkı var. Yeşil tahtada Ethereum %1,2, Binance Coin %1,4, Cardano %4,2, Polkadot %1, Bitcoin Cash %1,6, Solana %3,6, Dogecoin %1,9, Ripple %0,8, Uniswap %1,17 ve Ethereum Classic %0,58 oranında arttı.

Kaynak: CryptoQuant

Bitcoin’in düşüşü ve bir dizi büyük kripto para biriminin değer kaybetmesi, toplam piyasa değerinin %1,25 oranında azalarak 1,49 trilyon dolara geri dönmesine neden oldu. Dumping tekrar olursa, uzmanlara göre ataklar Bitfinex’ten gelebilir. Borsaların çoğu, düşüşten sonra BTC girişlerinin çoğunu sindirdi, ancak Bitfinex hariç. Bu nedenle uzmanlara göre, tüm gözler şimdi Bitfinex balinalarında ve düşüşü devam ettirebilirler. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, piyasalardaki düşüşü Çin’den gelen haberlerin yanı sıra birçok faktör tetikledi.

Bitcoin Death Cross’u nasıl bir çöküşü tetikler?

Dünyanın en popüler kripto parasının fiyatı düştü, Bitcoin’in en düşük işlem fiyatı 34.682 dolar ve en yüksek işlem fiyatı 36.200 dolar olarak kaydedildi.  Bir senaryoda, Bitcoin’in öfkeli boğa piyasası 17 Aralık 2017’de 20.000 dolara ulaştı ve 30 Mart 2018’de bir Death Cross oluştu. O sırada fiyat, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %65’ten fazla düzeltildi. Bundan sonra satış devam etti ve 15 Aralık 2018’de 3.128 dolarda bir ayı piyasası dibi oluştu.

Bu, Death Cross yaklaşık %54’lük ek bir düşüş ve tüm zamanların en yüksek seviyesinden toplam %84’lük bir düşüş anlamına geliyor. Yukarıdaki açıklamalar, ayı piyasasında ölüm işaretinin ne kadar geç geldiğini ve paternin oluşmasını bekleyen yatırımcıların piyasaya çok fazla kâr getireceğini gösteriyor. Aynı zamanda uzmanlar göre, short bahsi açmak kısa vadeli yatırımcılar için uygun olabilir, ancak uzun vadeli yatırımcılar için zararlı olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.