Dünyanın en incesi: Razer Blade Stealth 13 tanıtıldı!

0

Razer tarafından dünyanın ilk oyun ultrabook’u olarak tanımlanan Blade Stealth 13’ün güncellenmiş hali, IFA 2019 kapsamında tanıtıldı. Razer Blade Stealth 13 hafif ve ince yapısına rağmen üst seviye bir donanıma ev sahipliği yapıyor.

Önceki Razer Blade Stealth modelleri sahip oldukları donanım nedeniyle oyun konusunda bazı sınırlamalara sahipti. Hali hazırda piyasada olan modelin, GeForce MX150 ekran kartı yeni nesil oyunlar söz konusu olduğunda hazır değil.

Tüm IFA 2019 haberleri ve videoları için buraya tıklayın!

Razer Blade Stealth 13 özellikleri ve fiyatı

Yeni Razer Blade Stealth 13 ise GeForce GTX 1650 ekran kartı ile güçlendirildi. Bu sayede piyasadaki oyunların üstesinden gelebilen bilgisayar, 10. nesil Ice Lake mimarisinin temel alındığı Intel Core i7-1065G7 işlemciden güç alıyor.

4 çekirdek – 8 izlekten oluşan ve standart çalışma frekansı 1.3 GHz olan işlemci gerektiğinde 3.9 GHz’e çıkabiliyor. Bu sayede yüksek performansa ihtiyaç duyulmadığında güç tüketimi minimum seviyeye indirilebiliyor.

16 GB LPDDR4 RAM ve 512 GB kapasiteli PCIe M.2 SSD ile birlikte gelen bilgisayarın, Full HD ve 4K dokunmatik olmak üzere iki farklı ekran seçeneği bulunuyor. Her ikisi de, sRGB renk gamutunun yüzde 100’ünü kapsıyor.

Bunların yanı sıra oyunla pek işim yok diyenler için, sadece Intel ekran kartı olan bir model satışa sunulacak. Aynı işlemciyi 25 watt güç profili ile bünyesinde barındıran bilgisayar, 256 GB SSD ile geliyor.

Wi-Fi 6 bağlantısı, Thunderbolt 3 girişi ve Windows Hello kızılötesi kamera tüm modellerde yer alıyor. 1.36 kg’dan başlayan bir ağırlığa ve 15.3 mm kalınlığa sahip olan bilgisayarın, başlangıç fiyatı 1499 dolar olarak açıklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.