Düzgün haber: iPhone 14’ün ön kamerası çok güzel olacak! Makûs haber: Bu kamera fiyatları “zıplatabilir”

0

iPhone 14 ile beraber artık Apple’ın selfie kameralarını ciddiye aldığını görmeye başlayabiliriz. Ancak bu değişim, bazı potansiyel alıcıların telefondan vazgeçmesine sebep olacak bir fiyata da neden olabilir gibi görünüyor.

Kore haber sitesi ET News’in Apple tedarik zinciriyle ilgili yayınladığı bir dizi haberin sonuncusu, şirketin öne bakan kamera için kullandığı modülleri inceliyor. Bu haberde pek çok farklı detay bulunuyor. Görünüşe göre Apple, başlangıçta bu bileşenler için kullanmayı planladığı üreticiden vazgeçti ve artık iPhone 15 serisi için ön kameralarını LG Innotek’in üretmesini planlıyor.

Ayrıca Apple daha önce bu kameraları “düşük seviye” olarak görürken artık “üst düzey” bir bileşen olarak belirlemeye karar verdi.

IT News, “kalite testleri sırasında Çinli kamera üreticilerinin kalite sorunları olduğu anlaşıldığını ve bunun gecikmelere yol açtığını” belirtiyor. Benzer bir gecikme Çinli ekran üreticisi Beijing Oriental Electronics‘in (BOE) de başına geldi. Firma, verim oranını artırmak için iPhone 13’ün ekran tasarımını değiştirdi ve sonuç iyi olmadı, bu yüzden iPhone 14 için sözleşmesini kaybetme ihtimali çok da uzak görünmüyor. İşte bu noktada devreye LG giriyor.

LG yönetiminin kameraya gerçekte ne gibi bir değişiklik getireceği net değil. Sensör çözünürlüğü arttırılabilir veya kameranın ya da lensin kendisi büyüyebilir. Ancak eğer haberde belirtilenler doğruysa, Apple’ın kamera performansını arttırmak için istekte bulunduğundan emin olabiliriz.

ET News haberine göre, iPhone 14’te kullanılacak bu ön kamera modülleri, iPhone 13’te kullanılandan yaklaşık üç kat daha pahalı olacak. Ne yazık ki bu maliyet farkının müşterilere yansıyacağından da emin olmamız mümkün. Yani, yeni seri iPhone’lar beklediğimizden biraz daha pahalı olabilir.

iPhone 14 hala birkaç ay uzakta. Telefonun gerçekten büyük bir selfie kamera yükseltmesi alıp almadığını ve bunun fiyata yansıyıp yansımadığını öğrenmek için yayım tarihine kadar (muhtemelen Eylül ayının ortasında) beklememiz gerekecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.